WR 250-F przerywa na piątym biegu pow. 100 KM/h

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kisiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: śr, 28 sty 2009, 21:04
Motocykl: yz250f'06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

WR 250-F przerywa na piątym biegu pow. 100 KM/h

Post autor: kisiel » ndz, 1 lut 2009, 00:48

Witam stałem się nie dawno posiadaczem Yamahy WR 250-F z 2001 r. i mam mały problem. :roll: otóż gdy jadę na piątym biegu i przekroczę prędkoć ok. powyzej 100 km to zaczyna mi przerywać coś jakby odcięcie zaplonu swirowalo na zadnym innym biegu nic takiego sie nie dzieje nawet gdy na 4 przekroczę tą prędkosc a na 5 nie da sie mocno przyspieszyc :?: co by to moglo byc ???
Ostatnio zmieniony ndz, 8 lut 2009, 10:07 przez kisiel, łącznie zmieniany 1 raz.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: WR 250-F przerywa na piątym biegu pow. 100 KM/h

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 1 lut 2009, 08:48

kisiel pisze:Witam stałem się nie dawno posiadaczem Yamahy WR 250-F i mam mały problem. :roll: otóż gdy jadę na piątym biegu i przekroczę prędkoć ok. powyzej 100 km to zaczyna mi przerywać coś jakby odcięcie zaplonu swirowalo na zadnym innym biegu nic takiego sie nie dzieje nawet gdy na 4 przekroczę tą prędkosc a na 5 nie da sie mocno przyspieszyc :?: co by to moglo byc ???
Nowe moto kupiłeś?

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: WR 250-F przerywa na piątym biegu pow. 100 KM/h

Post autor: superpimp » ndz, 1 lut 2009, 09:44

Wygląda mi to na zablokowany motor (jak odblokować jest temat jakby co). Aczkolwiek dziwne jest to że jak mówisz na innych biegach możesz przekroczyć tą prędkość a na 5 nie.

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: WR 250-F przerywa na piątym biegu pow. 100 KM/h

Post autor: weteran » ndz, 1 lut 2009, 10:43

kisiel pisze:Witam stałem się nie dawno posiadaczem Yamahy WR 250-F i mam mały problem. :roll: otóż gdy jadę na piątym biegu i przekroczę prędkoć ok. powyzej 100 km to zaczyna mi przerywać coś jakby odcięcie zaplonu swirowalo na zadnym innym biegu nic takiego sie nie dzieje nawet gdy na 4 przekroczę tą prędkosc a na 5 nie da sie mocno przyspieszyc :?: co by to moglo byc ???
Sprawdź dokładnie, czy jest to przerywanie po stronie elektrycznej, czy może mechanicznej. Miałem takie motocykle w naprawie głównie Yamahy, gdzie właściciele zaklinali się, że motocykle przerywały Im elektrycznie na najwyższym biegu nie pozwalając osiągnąć maksymalnej prędkości. Robili wszystko co możliwe, wymieniali części, ale poprawy nie mogli osiągnąć. Przejedź się i zwróć uwagę, czy motocykl 100% przerywa, czy leciutko szarpie co rzeczywiście może wskazywać na przerywanie. Tak właśnie może się objawiać uszkodzenie 5 biegu.

Autor tematu
kisiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: śr, 28 sty 2009, 21:04
Motocykl: yz250f'06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: WR 250-F przerywa na piątym biegu pow. 100 KM/h

Post autor: kisiel » ndz, 1 lut 2009, 13:22

sorki zapomniałem dodać że moto jest z 2001 r, :oops: no wlasnie wiele sie oczytalem o uszkodzeniu trybów w skrzyni ale u mnie jest tak ze gdy powoli przyspieszam to nie przerywa a gdy dodam ostrzej gazu to się zaczyna i coraz bardziej przerywa i jedynie widze tu wine elektryki bo podczas tego szarpnięcia silnik nie zrywa lecz gasnie na ok sekunde i od nowa pracuje , :shock: jak mozna by temu zaradzić ?? bo na 4 osiągnę większą predkosc niz na piątce :axe:

weglarz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 29 lip 2015, 21:18
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Przerywanie na wysokich obrotach Yamaha wr 250 F

Post autor: weglarz » śr, 29 lip 2015, 21:23

witam w mojej yamaszce podczas wkrecania na wysokie obroty maszyna przerywa , lapie za kilka sekund i znow przerywa . Czy to problem gaznika zle wyregulowany czy tez cos innego ? czy ktos mial podobny problem prosze o szybka pomoc ! ; )

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: WR 250-F przerywa na piątym biegu pow. 100 KM/h

Post autor: wicherek666 » czw, 30 lip 2015, 07:09

witam w mojej yamaszce podczas wkrecania na wysokie obroty maszyna przerywa , lapie za kilka sekund i znow przerywa . Czy to problem gaznika zle wyregulowany czy tez cos innego ? czy ktos mial podobny problem prosze o szybka pomoc ! ; )
Może to być problem z układem paliwowym. Gaźnikiem, lub z układem zapłonowym.
nawet gdy na 4 przekroczę tą prędkosc a na 5 nie da sie mocno przyspieszyc
Jesteś pewien że to elektryka a nie skrzynia biegów ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”