Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Tuxkiller
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: czw, 18 maja 2006, 19:16
Motocykl: CR250 '99
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: Tuxkiller » pt, 18 lip 2014, 17:07

Widzę że buty motocrossowe to tutaj temat rzeka. Moim zdaniem takie questy w których ktoś wypisuje 6 modeli i pyta które najlepsze mijają się z celem, każdy ma swojego "konika" jeśli chodzi o buty, a znając życie raczej nie ma takiej osoby co by zmieniała buty co roku w tym samym segmencie cenowym aby wszystkie wytestować...

Z mojego doświadczenia,
- buty z zawiasem w segmencie cenowym 700zł to nie jest dobry pomysł, taki zawias to tylko raczej będzie wstawka na sztukę aby tylko było że "buty za 500 zł z ZAWIASEM - REWELACJA" konkretny zawias to jest w FOX'ach INSTINCTACH i tu się zgodzę, pracuje jak powinien.
- Okucia, nigdy mi się nie przydały do czegokolwiek i nie zwracałbym w ogóle uwagi na ten fakt (oczywiście to moje zdanie)

Moje pierwsze cholewki to były jakieś Formy, miło wspominam, użytkowałem je baaaaardzo długo ale w tamtym roku trochę mi się rozleciały (górna część buta na szwie pękła, przez co cały Panel się rusza ;)) ale byłem z nich zadowolony. Nie raz uratowały mi nogę a o to mi chodziło, szczególnie zaczynając przygodę z motocrossem.

Obecnie mam Foxy Comp5 i uważam że są bardzo wygodne, porównując je z Formami to zdecydowanie lepiej (no ale też więcej kosztowały). Różnica moim zdaniem polega głównie na wygodzie, porównując Formę i Fox-Comp5, a tak to równie dobrze chronią nogę.

Nie miałem jeszcze okazji z butami Gaerne, sam jestem ciekaw, ale to już bym chciał uderzyć w Gaerne SG-10, muszą być też bardzo wygodne, jeszcze ten rewelacyjny system zapięcia :)

yoru
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pn, 21 lip 2014, 10:14
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: yoru » pn, 21 lip 2014, 12:36

zgadzam się z Tobą w zupełności że każdy zwraca uwagę na coś innego i dla każdego inny rodzaj obuwia jest odpowiedni

Pimek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 18 kwie 2009, 13:16
Motocykl: Rmz 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bukowno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: Pimek » ndz, 31 sie 2014, 20:12

Które buty wybrać?
http://allegro.pl/forma-terrain-tx-z-za ... 17164.html
czy
http://allegro.pl/buty-enduro-crossowe- ... 81327.html
macie jakich faworytów w tym przedziale cenowym?

-enzo-
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: śr, 27 sty 2016, 19:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: -enzo- » ndz, 19 lut 2017, 18:25

buty axo drone vs axo boxer różnią się od sb czymś bo nw które wybrać ..

crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: crouch196 » pn, 20 lut 2017, 15:49

-enzo- pisze:buty axo drone vs axo boxer różnią się od sb czymś bo nw które wybrać ..
Nie wiem jak Axo Boxer, ale Drone to jakaś pomyłka...! Buty tragiczne. Wolę jeździć w opinaczach niż w takich butach... A i żeby nie było, że nie mam doświadczenia z tymi butami, bo mam. Kupione na zasadzie "lepiej kupić tanio i częściej niż raz (drogo) i dobrze". Dołóż parę złotych i kup Gaerne GX1, są teraz w fajnej cenie, ja dałem 650zł z wysyłką. Już nigdy nie kupię czegoś taniego co ładnie wygląda na zdjęciach.

patrykospotatos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: pn, 1 sty 2018, 18:08
Motocykl: Husqvarna TE 250 '16
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: patrykospotatos » wt, 30 sty 2018, 14:20

Witam,
Zamierzam lada dzień kupić buty do enduro, raczej rzadko będę jeździł na torze. Zastanawiam się nad Gaerne SG10 lub Forma Dominator ewentualnie coś z gamy TCXa. Tylko właśnie kilka dni temu usłyszałem od kolesia w sklepie, że Gaerne ma słaby serwis w Polsce i mogą być problemy z wymianą podeszwy.

OSK
Moderator
Moderator
Posty: 237
Rejestracja: wt, 12 paź 2010, 19:51
Motocykl: Yamaha YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Polanda
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: OSK » wt, 30 sty 2018, 14:57

crouch196 pisze:
pn, 20 lut 2017, 15:49
-enzo- pisze:buty axo drone vs axo boxer różnią się od sb czymś bo nw które wybrać ..
Nie wiem jak Axo Boxer, ale Drone to jakaś pomyłka...! Buty tragiczne. Wolę jeździć w opinaczach niż w takich butach... A i żeby nie było, że nie mam doświadczenia z tymi butami, bo mam. Kupione na zasadzie "lepiej kupić tanio i częściej niż raz (drogo) i dobrze". Dołóż parę złotych i kup Gaerne GX1, są teraz w fajnej cenie, ja dałem 650zł z wysyłką. Już nigdy nie kupię czegoś taniego co ładnie wygląda na zdjęciach.
Zgadzam się :D Ale jednak Fly Maverik były gorsze! Na sezon zamówiłem Alpiny tech 7 zobaczymy czy mi przypasują.
Osiek

patrykospotatos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: pn, 1 sty 2018, 18:08
Motocykl: Husqvarna TE 250 '16
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: patrykospotatos » czw, 8 mar 2018, 19:25

Witam, może mój post pomoże komuś w podjęciu decyzji co do doboru butów.
Osobiście wybierając buty na crossa kierowałem się bezpieczeństwem, wygodą noszenia no i na koniec wyglądem.

Wybór padł na SIDI Crossfier 2 SRS, Gaerne SG10 i TCX PRO 2.1
Wiadomo cena ceną ale starałem się obiektywnie wybrać odpowiednie buty.

Przymierzyłem wszystkie modele i jedyne jakie mi pasowały pod względem wygody to Gaerne (jak w masełko).

Miałem brać SIDI, ale po przeczytaniu opinii z U.S.A. na jednym z forów poświęconych tylko i wyłącznie zagadnieniu SIDI vs. Gaerne a następnie przymiarka, Żeby była jasność co do kolejności.

Dowiedziałem się, że Gaerne ze swoim systemem tłumienia uderzenia (nie pamiętam pełnej nazwy) daje solidną ochronę stawu skokowego, w przeciwieństwie do SIDI. Wiele osób wypowiedziało się na temat SIDI, że super przylegają ale przy uderzeniu piętą wystąpiło sporo urazów wśród użytkowników.

No i tego samego dnia postanowiłem przymierzyć jedne i drugie na raz. No i muszę przyznać, że po wsunięciu stopy do SG10 pojawił się uśmiech. Było bajecznie.

Aktualnie mam przejechane w tych butach jakieś 5mth i z każdą jazdą stają się jeszcze bardziej przyjazne, bo wiadomo na początku ta fabryczna sztywność itp.

Znakomicie czuję hamulec i biegi, czucie motocykla, położenie stopy na podnóżkach również rewelacja. No i cena w okolicach 1000zł. Osobiście polecam Gaerne SG-10.

Na drugim motocyklu używam Alpinestars Toucan, są wygodne ale chciałbym, żeby czucie było jak w Gaerne.

Awatar użytkownika
mejku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 100
Rejestracja: śr, 13 mar 2013, 17:48
Motocykl: RMZ 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: mejku » wt, 15 maja 2018, 20:35

AXO Boxer widzę, że są popularne :P

AXO Boxer. Posiadam te buty prawie 5 lat, nie jeżdżę zbyt dużo. Kupiłem je za około 500 zł jako nowe. Buty są fajne sztywne, ale niestety strasznie przemakają. Jednak spełniają swoją rolę w ochronie, na szczęście nie miałem okazji przetestować ich na poważniejszej glebie. Uważam, że jak za tą cenę to całkiem spoko.
Jakiś czas temu odpadła mi podeszwa buta i to samo przytrafiło się koledze w tym samym modelu- po prostu się odkleiła.
Raczej nie kupiłbym tych butów po raz drugi.
CR125 97'>YZ125 11'>RMZ250 13'>SE-R250 15'

terrior95
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 16 maja 2018, 18:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: terrior95 » śr, 16 maja 2018, 18:23

Siema, buty takie, czy inne, wszystko fajnie, ale co z dyskryminacją osób grubszych bądź po prostu z dużą łydką? :D Wynalazł ktoś takie buty, żeby gruba łydka w nie wlazła i się zapięła? Nic do 500 zł nie jestem w stanie znaleźć, nawet wyższe kwoty na nic się zdają przy takim obwodzie łydy (ponad około 45 cm). Zastanawiam się czy nie kupić już od biedy czegokolwiek na turystyka, w co wsadzę nogę, bądź jakiś wysokich wiązanych butów - ale co to ma wspólnego z bezpieczeństwem...

lukas2
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 16 maja 2018, 16:16
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: lukas2 » pt, 18 maja 2018, 09:10

Ojtam od razu grubych, wyobraź sobie, że osoby, które po prostu dużo ćwiczą i masują :D. Nieskromnie się przyznam, że należę do tej grupy i nie mam pojęcia co zrobić. Może trzeba będzie je zrobić na zamówienie, co sądzicie? (Mam znajomego szewca, więc cena jakaś kosmiczna może nie będzie...)

Popeye
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pt, 18 maja 2018, 09:23
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: Popeye » pt, 18 maja 2018, 09:31

terrior95 pisze:
śr, 16 maja 2018, 18:23
Siema, buty takie, czy inne, wszystko fajnie, ale co z dyskryminacją osób grubszych bądź po prostu z dużą łydką? :D Wynalazł ktoś takie buty, żeby gruba łydka w nie wlazła i się zapięła? Nic do 500 zł nie jestem w stanie znaleźć, nawet wyższe kwoty na nic się zdają przy takim obwodzie łydy (ponad około 45 cm). Zastanawiam się czy nie kupić już od biedy czegokolwiek na turystyka, w co wsadzę nogę, bądź jakiś wysokich wiązanych butów - ale co to ma wspólnego z bezpieczeństwem...
Miałem ten sam problem - obwód łydki również 45 cm. Ja kupiłem buty SIDI Crossfire 2 i one mają bardzo dużo możliwości konfiguracji/regulacji (nie tylko paskami). No i po całej konfiguracji buty zapinają się na 'styk', ale się zapinają w miarę prawidłowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”