Zbieranie na crossa - sposoby?!

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: indestructible » pt, 6 gru 2013, 19:58

Hey,

Witam wszystkich forumowiczów pragne zalozyc temat dosc nietypowy ktorego nigdzie jeszcze nie widzialem, nie bedzie to temat pt ,,SPOSÓB NA CROSSA W 5MIN" albo "JAK BYC BOGATYM I SLAWNYM W WEEKEND" - temat ma stricte sluzyc do podzielenia sie sposobami, sprawdzonymi dzieki ktorym udalo sie Wam upolowac ta pierwsza maszyne, moze byc nowa/uzywana brana w leasing/kredyt/za sprzatniecie ogrodka itd- jeśli temat wyda się beznadziejny to do kosza z nim a jak fajny to niech kazdy podzieli sie swoim sposobem - najlepiej prawdziwy.

A zatem :

Chciałbym się dowiedziec jakie macie/mieliście sposoby by na takowy sprzet uzyskac. Jako ze zakladam temat to sam podziele sie swoim doswiadczeniem.

Moj sposob polega na tym ze choc mialem slabosc do slodyczy, napojow energetycznych itd nim zabralem sie za budowanie kondycji pod przyszle moto -o tym zaloze inny watek bo jestem tego ciekaw- zaczalem tak jakby "okradac" sam siebie. Zawsze jak mialem w portfelu jakies drobniaki typu 5zl, 2zl, czy nawet 10zl, 20 zl to zawsze "czyscilem" portfel z drobnych sum i wrzucalem je do koperty by miec spokoj. Po jakims czasie troche uciulalem i idac tym torem zaczalem rozwazac jak jeszcze moge zblizyc sie do upragnionego moto. Sposob przyszedl przez przypadek zupelnie sam, mialem posprzatac u babci piwnice a ze dziadek prowadzil kiedys produkcje okularow, gdzies pod pajakami smieciami i pajeczynami znalazlem hmm 290kg metali kolorowych w wielkich tulejach głównie brąz ale tez troche mosiadzu. Po zlomach jezdzilem ale ceny oferuja astronomicznie niskie, wiec po 2 tygodniach udalo mi sie trafic do fabryki ktora wykupila towar za niezla cene do przetopienia:-) tak owszem mialem troche szczescia, ale teraz zaczalem zbierac zlom jeszcze z racji faktu ze tata prowadzi firme stolarska (a ja u niego pracuje) ma sporo spadow z aluminium i puszek po lakierach i tak oto trafila sie kolejna okazja do zarobienia. Szukam kolejnych sposobow na dociulanie kasy ktore trwa dosc dlugo i moze uda mi sie od Was czegos nauczyc/dowiedziec, chyba ze macie sytuacje jak w tym zarcie:

Dzwoni syn araba do ojca

S:- Ojcze tu w USA na studiach jest super, kobiety, atmosfera, rewalacja - jest tylko jeden problem - wstydze sie podjezdzac pod uczelnie moim niebieskim ferrari bo wszyscy do szkoly dojezdzaja pociagami.
O: - Synu to super, a co do problemu to sie nie przejmuj, juz przelalem na Twoje konto 50mln$ bys tez mogl sobie kupic pociag i nie musial nas wiecej zawstydzac,
Pozdrawiam Tata


Konstruktywna krytyka jak najbardziej mile widziana.


Pozdrawiam,
Michał

pawelgl
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 212
Rejestracja: ndz, 25 sie 2013, 10:31
Motocykl: Była Crf 250 2008
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Radom / okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: pawelgl » pt, 6 gru 2013, 21:56

Witam, temat dość ciekawy ;)
Ja na swoje moto zapracowałem na zrywaniu czereśni, mimo że całej kwoty nie zarobiłem to w pewnym stopniu mi to pomogło. Przez 4 dni zarobilem 600zł, pracowalem tylko 4 dni ponieważ 3 miesiące wcześniej miałem operacje na kolano (zerwane więzadła) i po 12h dziennej pracy stojąc na drabinie kolano puchło i bolało, wolałem oszczędzać nogę bo nie chciałbym przechodzić jeszcze raz operacj

piotrasss87
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 19:47
Motocykl: CRF250R 09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: piotrasss87 » sob, 7 gru 2013, 00:23

Haha to ja sie pochwale.Ja kupiłem crfe za kaske z providenta, hahaha a cooo.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: piotrgurski » sob, 7 gru 2013, 02:21

Można pożyczyć kasę na luksusowy samochód następnie go rozbić. Pierwsze odszkodowanie przeznaczyć na moto i drobna naprawę. Potem rozbić go drugi raz a kasę z odszkodowania oddać wierzycielowi. Następnie sprzedać go jako rozbity bo prędzej się sprzeda niż cały i spłacić dług do końca a motor zostaje :mrgreen: Co Wy na to :?: :?: :?:


Nie no JOKE żeby nie było :lol:
ADV/Adventure

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: andrzej555 » sob, 7 gru 2013, 07:21

W zeszłym roku z Zakopcu gość mi przywalił lekko w auto niezależny rzeczoznawca wycenił błotnik i lampe na 3950zł,a ubezpieczalnia wypłaciła 1950zł policzyli na zamiennikach aby coś od nich wycisnąć trzeba im sprawy zakładać inaczej nici z tego ewentualnie sie można odwołać,ale dorzucą pare groszy i na tym koniec.Ja na auto uzbierałem zbierając spady w ojca sadzie bez pośredników,ojciec wszystko zasponsorował ja tylko miałem pozbierać i sprzedać na skupie po dwóch tygodniach kupiłem autko i jeszcze pare ciuchów do współpracy zatrudniłem paru kolegów.Pisze o aucie bo obecnie zarabiam na czym innym,ale kiedyś pierwsze dolary było ciężko zarobić.Najłatwiej to jest założyć fundacje napisać kitów i czekać tak robi większość pingwinów w naszym kraju,a mochery przelewają.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: indestructible » sob, 7 gru 2013, 07:27

No jesli chodzi o mnie to troche dlugo zbieram na moto, czasem po pracy jakis stary silnik rozbiore by wydobyc amelinium i miedz, bo wierze ze w koncu kupie maszyne.

piotrgurski - hehehe widze ile ludzi tyle sposobow:-D akurat u mnie ciezko by na takowe auto pozyczyc bo takto bym mercedesa GL kupil tylko potem szkoda rozbic takie cudenko:-) choc swoja droga tata kolegi ostatnio (jakies 4-5miesiecy temu) kupil auto nowka sztuka z salonu na full opcji za prawie 200 tys. zł przyjechal sie pochwalic iiiiii.....okazalo sie ze auto choc nowe mialo robione caly prawy bok, widocznie w transporcie z fabryki musialo z lawety spasc. Slyszalem o takich przypadkach ale nie widzialem na zywo takiego przypadku a przypadlosc odkryl lakiernik samochodowy. Ale nie o tym miałem.

Czekam na dalsze sposoby, ktorymi uciulaliscie na moto.


Andrzej5555 - akurat tak sie sklada ze w przyszlym roku startuje na aplikacje radcowska i o firmach ubezpieczeniowych troche sie nasluchalem oraz o lukach ktore wykorzystuja, najpopularniejsze jest jesli dobrze pamietam BRAK MOZLIWOSCI ubezpieczenia wezyka doprowadzajacego wode np do ubikacji - najczestszy powod zalewan mieszkan domow.
A co do zalozenia fundacji to juz wyobrazam sobie poczatek ,,Hey witam wszystkich, jako poszkodowany przez zycie brak pracy domu rodziny nawet teraz pisze z biblioteki publicznej prosze o przelanie symbolicznej 1zl na moje konto celem poprawienia mojej sytuacji. Wieksze kwoty beda jak najbardziej mile widziane."

Pozdrawiam,
Michał

Anubis
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 22 sie 2013, 09:14
Motocykl: XR650R Supermoto
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: Anubis » sob, 7 gru 2013, 10:17

Najprędzej uzbieracie podejmując solidną pracę , systematyczny przychód i systematyczne odkładanie.
Założyć sobie jaka część wynagrodzenia idzie na moto i od razu przelać ją na inne konto, piszę część bo praca szybko się znudzi jak będziecie odkładać wszystko, część trzeba po prostu rozwalić.
(Wnioskuję że chodzi o osoby które są na utrzymaniu rodziców i nie muszą pracować aby przeżyć).

Jeżeli macie już tą pracę i uda się Wam systematycznie odkładać (np.przez 3-4 miesiące) to proces zakupu można przyspieszyć biorąc kredyt, motocykl wychodzi wtedy trochę drożej bo trzeba oddać odsetki ale maszynę macie od razu w garażu.
Jeżeli ktoś nie widzi w sobie systematyczności to niech nie bawi się w kredyty bo narobi sobie tylko problemów.

Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: indestructible » sob, 7 gru 2013, 10:41

Anubis - a jak myslisz ze jak wlasnie robie. Poza odkladaniem z wynagrodzenia (w kredyt wolalbym sie nie bawic bo auto splacam obecnie), szukam jeszcze sposobow by wiecej grosza wpadlo i na moto bylo:-) ja z wynagrodzenia 500zł odkladam na moto, zmudne zbieranie + gratisy ktore czasem wpadna jak wyzej wymienilem jednak wolalbym sam nazbierac na moto bez wspomagania sie kredytem

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: tobiasz86 » sob, 7 gru 2013, 15:05

jednak wolalbym sam nazbierac na moto bez wspomagania sie kredytem
I słusznie, bo nauczyć się żyć na przysłowiowy kredyt jest łatwo, ale to nie jest lekkie życie. Jak mnie na coś nie stać to tego nie kupuje i tyle.

Endriuu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 120
Rejestracja: czw, 1 mar 2012, 20:23
Motocykl: rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: Endriuu » sob, 7 gru 2013, 16:07

To może i ja powiem, pierwsze moto uzyskałem dzięki odszkodowaniu za wypadek na jednośladzie, pieniądze starczyły na konkretny sprzęt . Lecz nie polecam nikomu takiego zarobku.
Ostatnio zmieniony sob, 7 gru 2013, 17:51 przez Endriuu, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: indestructible » sob, 7 gru 2013, 16:41

Wiem ze niektorzy maja mozliwosc zarobku na crossa za przyslowiowe sprzatniecie ogrodka badz jak w tym zarcie co wymienilem wyzej. Uwazam ze zbieranie kasy uczy charakteru, samodzielnosci i lepiej smakuje jak sie kupi za wlasne ciezko uciulane pieniadze.

Endriuu - dzieki za info choc wspolczuje

Widze ze choc sporo osob tu nawet zaglada to zaledwie maly procent chce podzielic sie swoimi doswiadczeniami n/t zbierania kasy, a szkoda bo moze komus by sie przydaly jakies rady. Wiem ze jednym ze sposobow jest inwestowanie na FOREXie (spekulacje walut) ale dosc ryzykowna sprawa.

masterixonas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 81
Rejestracja: pt, 11 lis 2011, 17:57
Motocykl: Rmz 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan-Leszno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: masterixonas » pn, 9 gru 2013, 19:37

Jak bylem mlody i niepracowalem :rolleyes: a starym sie nieprzelewalo :? To na sprzet zbieralem tak:
Zbieralem miedz aluminium zlom
Kosilem trawniki i rozne prace ogrodowe
Kupowalem za przyslowiowa flaszke jskies stare duze fiaty polonezy maluchy i wydobywalem z tego surowce wtorne....
I tak jakos sie krecilo na pierwsze sprzety a byly to cezetki :mrgreen:
Acha kupowalem jeszcze jakies wski komarki motorynki nienachodzie naprawialem i sprzedawalo sie drozej to na okolicy :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”