Zbieranie na crossa - sposoby?!

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Buła
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: ndz, 30 wrz 2012, 14:42
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: Buła » pn, 24 lut 2014, 19:59

Ja osobiście w 2013 po maturze ciężko pracowałem(naprawdę ciężko), żeby odłożyć trochę grosza, a odłożone pieniądze we wrześniu przeznaczyłem na wyjazd do Anglii. Jak na razie się opłaciło, planuje wracać w czerwcu i wtedy kupić moto, zrobić sobie jakieś wakacje i iść na studia. Ogólnie wróciłbym nawet teraz, ale niestety nie mam jeszcze dość odłożone ;p. Na moto już jest, ale na studia jeszcze trochę brak. Za granicą zdecydowanie szybciej można odłożyć, bo w Polsce na pewno nie odłożyłbym na ktm'a exc 250 2008-10 w mniej niż rok, nie mając nawet studiów i żyjąc na własną rękę (nie u rodziców). Także polecam wyjazd za granicę jeśli ktoś chcę sobie zrobić rok przerwy od nauki i odłożyć trochę pieniędzy. Ja już odliczam dni do powrotu, nie mogę się doczekać, aż w końcu spełnię swoje pomarańczowe marzenie :)

Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: indestructible » pt, 25 kwie 2014, 12:17

Odkopuję temat:-)

I jak ktoś może zechce podzielić się jeszcze jakimiś doświadczeniami czy wszyscy już dawno kompy posprzedawali i w poligion/na tor tłumnie ruszyli tudzież cisną na 3 zmiany aby na moto uciułać:-)?

Od stycznia siedziałem nad własną firmą, załatwianiem formalności, ugadywaniem towaru klientów itd zainwestowałem ciężko uzbierane pieniądze miesiąc temu (kilka tys.) i.....muszę na crossa zbierać od nowa jako że handel międzynarodowy do łatwych nie należy, a byłem już za granicą i towar oglądałem, a nagle firma znikła:-(

No nic bywa....

Jakieś inne pomysły bardziej udane:-)?!

ryba881
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 18 lip 2013, 23:29
Motocykl: yz 250 dr 650rs
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: ryba881 » pt, 25 kwie 2014, 23:37

Podzielę się swoim sposobem na zarobienie pieniędzy niektórym może wydać się śmieszny, mieszkam w małej miejscowości,posiadam duże podwórko ponad 1ha. Odgrodziłem siatką kawalem łąki "za stodołą" gdzie trzymam kury 40 szt. codziennie mam ok 30 jaj które sprzedaje po 0.80zł. Ludzie w mojej okolicy szukają takiego towaru bo te ze sklepu nie nadają się do jedzenia. Miesięcznie mam ok 900 jaj, 100 oddaje rodzinie plus sobie resztę opylam co daje mi 640 zł, na pszenicę wydaje około 50 zł za 100kg starcza spokojnie na miesiąc czyli 600zł za nic mi wpada pieniądze przeznaczam na utrzymanie moto i auta :)

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: andrzej555 » sob, 26 kwie 2014, 09:46

Ryba niezły z ciebie wariat w pozytywnym znaczeniu :D (uważaj na lisa).
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

ryba881
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 18 lip 2013, 23:29
Motocykl: yz 250 dr 650rs
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: ryba881 » sob, 26 kwie 2014, 10:17

były straty w stadzie 4 sztuki mi coś zabrało ale teraz mam plan powiększyć stado bo popyt na to jest dobry :D

Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: indestructible » ndz, 27 kwie 2014, 12:48

Miazga:-) ale tak naprawde kazdy pomysl ktory przynosi kase jest dobry, zalezy jak komu bardzo zalezy zeby faktycznie ta kase na moto tudziez inne przyjemnosci miec:-D

Jakby mi udalo sie maszyne zhandlowac (szczegoly w dziale pozostale - na kazdy temat - POMOC przy zakupie 1 crossa - NIE CHODZI O RADY!!!!) to moto juz bym mial:-)

Ariel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: wt, 31 sty 2012, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: Ariel » pt, 5 wrz 2014, 19:14

Ja zarabiałem na budowie, piach, słońce, woda do betoniarki. :) Kury fajna rzecz, tylko dochód nie całoroczny, niestety.

patricks
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: pt, 14 lis 2008, 10:56
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: patricks » ndz, 7 wrz 2014, 10:30

Witam, w takim razie podzielę się moim sposobem: z każdej wypłaty odkładam sobie 200- 300 zł których nie ruszam pod żadnym pozorem, po drugie dzięki pracy na dwie zmiany mogę sobie dorobić układając kostkę brukową na którą cały czas jest popyt zimą mam trochę martwy sezon ale jakoś daję radę . takim sposobem udało mi się odłożyć sporą gotówkę aby po sprzedaży starego sprzętu zakupić sobie w 2010 roku nową yamahę YZ450F 2009 od tamtej chwili odkładam dalej a odłożone pieniądze ruszam tylko na utrzymanie moto i remonty. za miesiąc wystawiam na sprzedaż moją Yamkę a jak tylko sprzedam kupuję nową kawasaki KX450F 2015 :) .
Ostatnio zmieniony czw, 6 lis 2014, 13:25 przez patricks, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
indestructible
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pt, 15 lip 2011, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zbieranie na crossa - sposoby?!

Post autor: indestructible » ndz, 2 lis 2014, 17:40

Nie sadzilem ze tyle osob bedzie chcialo sie takowym sposobem podzielic. Kolejnym sposobem na zarobek jest ewentualne znalezienie drugiej pracy jak ja kombinuje teraz by na moto odlozyc. Kupno nowego odpada chyba ze w leasing ale placic przez kilka lat po 600zl troche mija sie z celem.

Ewentualnie jakies meble moge dla kogos zrobic - tata ma firme stolarska i profesjonalne zaplecze maszynowe:-D ktos chetny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”