HONDA CRF 250 2008 - pękająca szklanka

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Ignackowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 8 maja 2015, 16:54
Motocykl: CRF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

HONDA CRF 250 2008 - pękająca szklanka

Post autor: Ignackowy » sob, 4 lip 2015, 13:00

Hej, może potraficie pomóc, bo ja już nie mam pojęcia.

Jakiś czas temu urwał mi się zawór. Zrobiłem remont, nowe zawory tłok cylinder itp.
Pojeździłem 2mth i pękła szklanka. Udało się znów to naprawić (głowica znowu do regeneracji, a koszt pokrył mechanik...)
Od tamtej pory motor śmigał idealnie. Zawory musiały być dobrze ustawione, ponieważ paliła na kompa na zimno/ciepło, nie było z nią problemów.
Aż tu nagle dziś (3/4mth od ostatniego pęknięcia szklanki), znów coś strzeliło, otwieram górę a tam kawałek szklanki leży...

Wie ktoś może, co jest przyczyną tych awarii?

Nie sądze, żeby był to czysty pech, a pęknięcie szklanki to dość rzadki przypadek... Bo nie chcę znów tego naprawiać, aby miało się znowu zepsuć...

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: HONDA CRF 250 2008 - pękająca szklanka

Post autor: Majster128 » sob, 4 lip 2015, 13:53

Rozumiem, że rola mechanika kończyła się na odkręceniu i skręceniu śrubek silnika. Silnik to coś więcej niż śrubki. Bez pomiarów wysokości cylindra i głowicy względem powierzchni karterów, stopnia sprężania, skoku zaworów itp. podstawowych wielkości geometrycznych remont nie ma większego sensu. W takich przypadkach dochodzi właśnie do pękania szklanek, zaciera tłoka, urwania zaworu, wypalenia dziury w tłoku itp.
Pękająca szklanka to zdecydowanie nie przypadek.

Autor tematu
Ignackowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 8 maja 2015, 16:54
Motocykl: CRF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CRF 250 2008 - pękająca szklanka

Post autor: Ignackowy » sob, 4 lip 2015, 16:15

nie znam się na tym aż tak, lecz po tym co napisałeś raczej już nie oddam go do tego mechanika...
w takim razie drugie pytanie/prośba. Potrzebuję sprawdzony "serwis", do którego można wysłać cały silnik (albo zawieść motor) aby go całego "ogarnęli". Tzn. głowica do regeneracji - wsadzić nowy zawór i szklanke, i poskładać do kupy, przy okazji posprawdzać co z nim jest nie tak.

Gdyby ktoś miał namiary byłym bardzo wdzięczny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”