sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
endurowiec99
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 15 cze 2015, 12:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: endurowiec99 » pn, 15 cze 2015, 12:58

Cześć wszystkim. Kupiłem parę dni temu ktm lc2 2000r. Jeździłem normalnie te parę dni i chciałem sobie dziś polatać rano go odpaliłem pochodził 2 min wrzucam 1-ke ze sprzęgłem oczywiście a on ruszył i zgasł tj. Bez sprzęgła. Wniosek taki ze nie działa sprzęgło. Co może być nie tak skoro dzień wcześnie jeździł normalnie i nic nie ślizgało. wymiana oleju wystarczy czy coś innego. Szukałem po Internecie ale nic nie znalazłem. Pomóżcie proszę. Używaj polskich znaków

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: sprzego nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: solaris » pn, 15 cze 2015, 14:49

Być może jest zapowietrzone

Autor tematu
endurowiec99
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 15 cze 2015, 12:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: endurowiec99 » pn, 15 cze 2015, 19:57

Zapowietrza sie tylko hydrauliczne? Bo jak tak to to odpada bo tam jest mechaniczne mokre. Biegi na zgaszonym wchodzą ładnie tylko to durne sprzęgło nie działa. Silnik jest bliźniaczo podobny do yamahy dt125. Co jeszcze może być pomóżcie bo za niedługo zapowiada sie wyjazd z kumplami a ja nawet nie wiem co może być nie tak. Nic sie wcześnie nie slizgalo

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: kapik69 » pn, 15 cze 2015, 22:11

Proszę napisz dokładnie jaki masz model motocykla i z którego roku jest Twoja maszyna. "LC2" to nie jest pełna nazwa modelu. Sprzęgło i owszem masz mokre (tarczę w kąpieli olejowej), ale czy jest ono sterowane na linkę, czy za pomocą pompy i siłownika hydraulicznego? Co do tego podobieństwa do DT125 to też chyba tak do końca z tym nie jest jak piszesz, ale to nie ważne.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Autor tematu
endurowiec99
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 15 cze 2015, 12:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: endurowiec99 » pn, 15 cze 2015, 22:28

Pisam juz ze jest sprzęgło mechaniczne (na linke .), pisałem tez ze rok 2000 nie ma chyba innej nazwy lc2 125 chyba jest pelna jesli nie oświećcie mnie proszę.

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: kapik69 » wt, 16 cze 2015, 15:31

Sprawdź linkę, czy pancerz linki jest cały (czy nie ma przetarć i załamań), zwróć uwagę czy poszczególne włoski linki gdzieś nie są pozrywane. Stan linki najlepiej zweryfikować demontując ją i "na sucho" sprawdzasz jak się rdzeń porusza w pancerzu, powinno się to odbywać totalnie swobodnie bez jakichkolwiek większych oporów. Jeżeli linka jest ok to niestety, ale musisz zajrzeć do kosza sprzęgłowego, zweryfikować jak wszystko tam wygląda, pomierzyć grubość tarcz i przekładek, oraz wysokość sprężyn, ale bardziej jak na wartościach serwisowych skupiłbym się na rowkach które w trakcie długotrwałej eksploatacji tworzą się na "kłach" kosza sprzęgłowego, szczególnie zewnętrznego kosza, ale na wewnętrznym (tym co przekładki się na niego zakłada) też potrafią tworzyć się rowki. Zaraz jeszcze poszukam sobie informacji na temat tego jak dokładnie jest sterowane Twoje sprzęgło, jeżeli tam znajdę potencjalne usterki dam Ci znać.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Autor tematu
endurowiec99
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 15 cze 2015, 12:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: endurowiec99 » wt, 16 cze 2015, 19:11

Linka i pancerz są ok. Czy przyczyna może być luźny Walek ten co wystaje z silnika do niego jest przyczepiona linka. Mogę go wysunąć i wsunąć (~2cm) mysle ze nie siedź w trybach czy co tam jest i nie przekazuje swojego obrotu dalej. Właśnie ide rozbierac to ustrojstwo to zobaczę co tam sie dzieje.

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: sprzęgło nie dziala ktm- pilna pomoc

Post autor: kapik69 » wt, 16 cze 2015, 22:18

No raczej nie powinieneś mieć możliwości wysunąć wałka wysprzęglika jeżeli sprzęgło masz złożone w odpowiedni sposób. Musisz odkręcić "docisk" sprzęgła, wyjąć i zweryfikować wodzik. Poszukam zaraz na YT czy jest filmik jak to powinno wyglądać i ew podeślę Ci link jak to ma działać.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”