Problem z prądem Honda CR 125 99'

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
SpeedwayRider
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 21 wrz 2012, 19:31
Motocykl: Honda Cr 125, Żużlówka GM
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem z prądem Honda CR 125 99'

Post autor: SpeedwayRider » ndz, 22 lut 2015, 12:43

Witam, mam problem z moja Hondą CR 125 z 99r. Chyba traci iskrę. Na niskich obrotach chodzi bez problemu, a gdy chce się przejechać to na wysokich obrotach ( w szczególności jak jest ciepły ) motor zaczyna przerywać, a po czym często gaśnie. Odpala po paru minutach, ale tylko na chwile i gaśnie. Wymieniałem kilka razy świece i wciąż to samo. Na niskich chodzi, na wysokich zaczyna mieć problemy. Wiecie może jaka część może być wadliwa?
Żyj tak, by móc jeździć,
Jeździj tak, by móc żyć

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Problem z prądem Honda CR 125 99'

Post autor: amator » ndz, 22 lut 2015, 15:29

Jesli chodzi o elektrykę najpierw sprawdziłbym stator. Trzeba zdjęć koło zamachowe, obejrzeć dokladnie ceweczki . Zobacz również czy w okolicy cewki zapłonowej pod zbiornikiem nie lata gdzies luzny przwewód czy kawałek drutu?.
Trzeba też sprawdzić wylącznik zapłonu na kierownicy. Najlepiej odłączyć go. Ja jeszcze sprawdziłbym uklad zasilania bo wydaje mi sie że paliwko leci za wolno i przy wiekszych obrotach moze go być za mało w komorze gaźnika. Jak bedziesz chciał schemat el. pisz na pw. :drinkers:

Autor tematu
SpeedwayRider
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 21 wrz 2012, 19:31
Motocykl: Honda Cr 125, Żużlówka GM
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z prądem Honda CR 125 99'

Post autor: SpeedwayRider » ndz, 22 lut 2015, 19:27

Wyłącznik na pewno jest dobry. Myślę, że to wina cewki. Po odkręceniu fajki iskra na kablu raz była, a raz nie. Później zobaczyłem inną cewkę od innego motoru, ale tylko żeby sprawdzić czy na świecy iskra będzie. Nie było, ale pewnie dlatego, że cholera wie, który to kabel do masy idzie... Ale jak odpinałem ją, to z kabla strzelił prąd. Wygląda na to, że iskrownik i moduł powinien być, aczkolwiek z elektryką jestem kompletnym amatorem :/ Znalazłem tu dość podobny problem do mojego, tylko, że moja Honda trochę więcej jedzie... link -> http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... 9r-pomocy/ Myślicie, że to może być impulsator? Wiecie, nie chce kupować czegoś, co mam w takim samym stanie, albo i lepszym...



Okazało się, że to wina cewki :) po zmianie, wszystko chodzi idealnie ^^
Żyj tak, by móc jeździć,
Jeździj tak, by móc żyć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”