dysze gaźnika yamaha yzf 400

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
despero
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: wt, 11 cze 2013, 20:56
Motocykl: yamaha yzf 400
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Dębica Podkarpackie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

dysze gaźnika yamaha yzf 400

Post autor: despero » wt, 3 lut 2015, 23:04

Witam szanownych kolegów. Mam probLem z ustawieniem gaźnika. Moto jak postoi parę dni to ma problem z zapaleniem. Zapali na ssaniu i przez chwilę chodzi na bardzo niskich obrotach (tak jakby bez ssania i w tym momencie przy delikatnym ruchu gazem gaśnie) po chwili łapie wyższe obroty (czyli normalna praca na ssaniu). Po rozgrzaniu motoru przy gwałtownym dodaniu gazu motor gaśnie..Mieszanka ustawiona 2,5 obrotu. Gaźnik rozebrany do czyszczenia. Z tego co zauważyłem to przepustinca ma luz (na tych kółkach) membrana od pompki w dobrym stanie. Dysze gaźnika- (main jet=180) (starter jet=65) (pilot jet=45) i tutaj mam pytanie jakie mają być dysze? Czy te które są aktualnie są dobre? Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć jakie są seryjnie montowane, nie znalazłem tego w serwisówce. Proszę kolegów o pomoc i ewentualne wskazówki i rady odnośnie ustawienia tego gaźnika.

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dysze gaźnika yamaha yzf 400

Post autor: motorider7 » śr, 4 lut 2015, 07:45

fabryczne dysze :
main jet - 175
main air jet - 200
pilot jet - 45
starter jet - 65
iglica : OBDVR-4

Dysze z tego co widze masz wporzo.. Sprawdź sobie iglice i jej ustawienie czy nie ciągnie gdzieś lewego powietrza albo coś ze ssaniem zrypane . łądnie go wyczyszć
Obecnie Honda CRF 250x 2006

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”