Suzuki rm 250 .01r wybity przegub wahacza

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Suzuki rm 250 .01r wybity przegub wahacza

Post autor: komuch » wt, 30 gru 2014, 19:55

Witam wszystkich
Mam sprawę potrzebował bym rady na temat naprawy przegubu wahacza okazało się ze utwór w którym pracują łożyska jest wybity i należny go naprawić i teraz w jaki sposób najlepiej to zrobić czy wbić tuleje ze stali nierdzewnej odpowiednio rozwierconej i na klej czy tez może pospawać to w jakiś sposób czy może są lepsze sposoby naprawy tego i czy możecie polecić mi jakiegoś majstra który za niedużo pieniądze podjąłby się naprawy gdyż u mnie w mieście liczą sobie 60zł za godzinę pracy a ile ta im zajmie to sami nie sa w stanie określić ale więcej niż 3h.
Dziękuje za pomoc
Ostatnio zmieniony śr, 31 gru 2014, 00:50 przez komuch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki rm 250 .01r wybity przegub wahacza

Post autor: kris514 » wt, 30 gru 2014, 20:21

A szukałeś w używkach?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki rm 250 .01r wybity przegub wahacza

Post autor: komuch » śr, 31 gru 2014, 00:48

Nie nie szukałem obawiam się ze znajdę jeszcze gorzej dojechana kołyskę niż moja

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki rm 250 .01r wybity przegub wahacza

Post autor: kris514 » śr, 31 gru 2014, 00:58

Wydaje mi się że szukanie używki to najrozsądniejszy i najtańszy pomysł. Jeśli tylko trochę to rozwiercisz to nie dość że osłabisz materiał to jeszcze tulejkę będzie ciężko umieścić, i przy następnej wymianie wyjdzie z łożyskiem bo przyrdzewieje. Jeśli roztoczysz materiał na większy otwór to całkiem możliwe że przy dobiciu może Ci ten element nie wytrzymać.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki rm 250 .01r wybity przegub wahacza

Post autor: komuch » śr, 31 gru 2014, 01:07

ten przegub jest gruby ,można go rozwiercić o 2 mm spokojnie i wstawić tuleje z aluminium albo ze stali nierdzewnej i np przytwierdzić to za pomocna mocnego kleju lub pospawać (majster mówił o takim sposobie ale na razie się nie zdecydowałem bo drogo)po za tym zniszczony otwór jest od strony ramy więc wydaje mi się ze mniejsze są tam obciążenia nic przy reszcie łożysk(dolny amor i mocowanie kołyski z wahaczem) a jak będę wprasowywać łożyska to tak jak zawsze podkładka o wymiarze tego łożyska a nie większą więc wątpię aby tuleja tez wyszła, obawiam się ze gdy kupie używkę to też będzie w takim stanie lub po takim zabiegu
Ostatnio zmieniony śr, 31 gru 2014, 10:40 przez Martin KTM, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Piszesz tak długie zdania, że aż ciężko czyta się Twoje posty! Popraw się, bo poleci ostrzeżenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”