2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Grzana
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 27 gru 2014, 16:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Grzana » ndz, 28 gru 2014, 20:19

Cześć koledzy tak jak w temacie. Mam problem z moją Suzi jest to rok 2008 to te pierwsze wypusty RMZ na wtrysku jak się dobrze orientuje. Będąc ostatnio na wyprawie motor zgasiłem. Po chwili go odpalam i zgasł i tak kilkakrotnie powtórzyłem tą czynność a moto dalej gdzieś z 6-10sec chodzi i gaśnie. Po powrocie do domu sprawdziłem okablowanie na nowo lutowałem kable od pompy paliwa bo przy samym początku kiepsko wyglądały i na nowo zlutowałem kable od jakiegoś czujnika który jest za filtrem powietrza(mam nadzieje że nie uszkodziłem czujnika bo pominąłem wtyczkę od razu pod czujnik lutowałem kable). Dodam, że jak odpalę motor to silnik wkręca się na obroty normalnie bez problemu nic nie strzela z tłumika itd. wygląda to tak jakby po odpaleniu silnik sprawdzał dane i nie wiem może czujnik jakiś padł i dlatego rozłącza silnik. A może zasilanie pompy paliwa? Przy kopnięciu wytwarza się zasilanie pompa daje paliwo wtrysk się otwiera bo ma ciśnienie chwile moto podziała i gaśnie bo pompa nie pracuje? Można jakoś sprawdzić zasilanie pompy przy pracy silnika? A może już ktoś kiedyś miał taki problem? Jak nie znajdę rozwiązania to po nowym roku pojadę na serwis jednak chciałbym sam dojść o co chodzi i usunąć ową usterkę. Tylko nie wiem czy bez podłączenia pod komputer i odczytu błędu da się to zrobić.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Majster128 » ndz, 28 gru 2014, 20:24

Trzeba przebadać wszystkie elementy ukł. el., ukł, zasilania wraz z ciśnieniem paliwa.
Nie przesadzaj, żeby lutować przewody bezpośrednio do pinów to już przesada.

Autor tematu
Grzana
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 27 gru 2014, 16:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Grzana » ndz, 28 gru 2014, 21:52

Majster128 pisze:Trzeba przebadać wszystkie elementy ukł. el., ukł, zasilania wraz z ciśnieniem paliwa.
Nie przesadzaj, żeby lutować przewody bezpośrednio do pinów to już przesada.
No wiem ale pośpiesznie to zrobiłem...
A może wiesz co zasila pompę paliwa? Niestety ale z elektryki asem nie jestem :?
a to ciśnienie paliwa to jak sprawdzić? podłączyć pompę pod jakąś baterie i zobaczyć czy pracuje czy przerywa? a jak tak to jakie to ma zasilanie 6v czy 12v?

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Majster128 » ndz, 28 gru 2014, 22:21

Pompa jest zasilana pośrednio przez prądnicę. Pompa powinna być zasilana 12v. Do tego trzeba też coś czym można zmierzyć ciśnienie.
Po prostu trzeba przebadać wszystko od prądnicy po najdalszy element el. Dla elektryka samochodowego nie byłoby to problematyczne.

Autor tematu
Grzana
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 27 gru 2014, 16:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Grzana » ndz, 28 gru 2014, 22:39

Właśnie tylko czy jeżeli pompa byłaby nie sprawna to czy w ogóle podawała by ciśnienie? Bo moto bardzo ładnie odpala od pierwszego kopniaka za każdym razem.
Jutro sprawdzę zasilanie do pompy czy przed wyłączeniem silnika spada wcześniej napięcie.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Majster128 » ndz, 28 gru 2014, 22:44

Żeby taki pomiar synchroniczny zrobić musiałbyś mieć co najmniej oscyloskop dwukanałowy.
Mimo wszystko zbadaj tyle ile możesz.

Autor tematu
Grzana
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 27 gru 2014, 16:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Grzana » pn, 29 gru 2014, 15:54

OK. Dzięki za pomoc zobaczę co uda się zrobić jak problem się rozwiąże z moją pomocą czy też serwisu na pewno napiszę może komuś w przyszłości post pomoże.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: andrzej555 » pn, 29 gru 2014, 19:11

W serwisie raczej ci nie podłączą kompa,a tam wyskoczy czarno na białym prosze wymienić to czy tamto miałem yamahe na wtrysku i jak zaczęła kuleć to w serwisie mi powiedzieli,że w moim crossie nie da sie tak sprawdzić jak w aucie.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Yamaso
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 84
Rejestracja: wt, 22 mar 2011, 08:10
Motocykl: Kawasaki Kxf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Yamaso » pn, 29 gru 2014, 23:05

Przed pompa paliwa powinien być filter . problemem może być ten filtr , który jest zatkany. Po drugie pompa może być uszkodzona i podawać paliwo lecz je gubić po pewnym okresie czasu . odrzucił bym ta opcje ponieważ są równe odstępy czasowe . kolejna sprawa . ginie napięcie dochodzące do pompy paliwa . podejrzewam , że problem tkwi w braku odpowiedniego ciśnienia w ukłądzie paliwowym . Nie orientuje się jak jest we wtryskach w crossówkach ale winny może też być jakiś czujnik ciśnienia który np. pokazuje złe ciśnienie i komputer automatycznie odcina paliwo bo np. myśli , ze jest uszkodzenie
Yamaso #18

Autor tematu
Grzana
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 27 gru 2014, 16:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 2008 Suzuki RMZ 450 gaśnie po kilku sekundach.

Post autor: Grzana » ndz, 4 sty 2015, 20:01

Wczoraj odebrałem motor z serwisu co się okazało uszkodzony był czujnik położenia motocykla, czy jak inni mówią czujnik wywrotu. Cenna rada koledzy jak ten czujnik się sprawdza należy nim poruszać wtedy jego parametry ulegają zmianie. Bez poruszania nim podczas sprawdzania może wydawać się że wszystko jest ok bo ma prawidłowe wartości. Motorek sprawny i gotowy jutro na wyprawę dzięki wszystkim za posty odnośnie mojego problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”