Honda CR 85 2003r biały dym z wydechu, płyn w cylindrze

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
RKwCR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 14 gru 2014, 14:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 85 2003r biały dym z wydechu, płyn w cylindrze

Post autor: RKwCR » ndz, 14 gru 2014, 21:02

Witam

Mam problem z moją CR-ką, otóż jakiś czas temu zauważyłem że spod głowicy zaczyna wydobywać się woda, spróbowałem odpalić (po jakiejś godzinnej jeździe - czyli był w miare ciepły) Zaskoczył z tą różnicą, że z wydechu wyleciało tyle białego dymu jak z lokomotywy. W efekcie, rozkręciłem, zdjąłem głowicę, uszczelkę - nie była poprzerywana ani nic, mimo wszystko zamówiłem nową - Athena. Żeby nie robić po dwa razy to dodatkowo chciałem zawieźć głowicę do splanowania, Pan w warsztacie powiedział że nie ma potrzeby splanowania i położył papier ścierny na maszynie (na równym podkładzie Smile) i przejechał kilka - kilkanaście razy żeby zniwelować ewentualne nierówności na głowicy, ucieszyłem się. Dzisiaj zabrałem się do skręcenia na nowo motocyklu, poskręcałem, nalałem płynu chłodzącego, i tu zaskoczenie. Przy próbie odpalenia przy uszczelce głowicy pojawiły się 4 małe, naprawdę małe kropelki wody... Motocykl nie pali, nawet jak zaskoczy to dym jak z lokomotywy....

Może mieliście podobne doświadczenia ze swoimi motocyklami? Jak sobie z nimi poradziliście?
Czytałem trochę na forach i wszyscy piszą o nowej uszczelce pod głowicę, u mnie niestety nie pomogło....
Zaznaczę również, że motocykl jest po kapitalnym remoncie (przejeździłem jakieś 3-4 baki)



Liczę na Waszą pomoc.


Pozdrawiam


RKwCR

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 85 2003r biały dym z wydechu, płyn w cylindrze

Post autor: Majster128 » ndz, 14 gru 2014, 21:32

Weryfikacji wymaga przylgnia głowicy i cylindra. Ewentualnie wymagane będzie planowanie.
Weryfikacja "na oko" nie daje żadnej informacji.
Należałoby również sprawdzić szczelność uszczelniacza wału od strony sprzęgła.

Autor tematu
RKwCR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 14 gru 2014, 14:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 85 2003r biały dym z wydechu, płyn w cylindrze

Post autor: RKwCR » ndz, 14 gru 2014, 22:07

W jaki sposób należy dokonać weryfikacji przylgni głowicy i cylindra? Rozumiem, że domowymi sposobami tego nie zrobię. :) Jeśli to możliwe prosiłbym o jakiś namiar Kraków/Katowice/Sosnowiec...

Bez rozbierania silnika się nie obejdzie? Miałem nadzieje że ograniczę się do max zdjęcia cylindra. To będzie już n-ty zestaw uszczelek do niego, jakiś trefny mi się trafił ten moto

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 85 2003r biały dym z wydechu, płyn w cylindrze

Post autor: Majster128 » ndz, 14 gru 2014, 22:25

Wystarczy zdjąć, głowicę, cylinder oraz pokrywę sprzęgła dla sprawdzenia uszczelniacza wału.

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 85 2003r biały dym z wydechu, płyn w cylindrze

Post autor: robsztix » ndz, 14 gru 2014, 23:04

Napisz na czym polegał ten remont dokładnie, chodzi mi o tulejowanie i inne działania w okolicy cylindra. Robiłeś ten remont sam, czy zlecałeś komuś naprawę? Podaj więcej informacji, a zacznij od tego o czym napisał Ci Majster128. Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”