problem z zawieszeniem przednim Yamaha yz250f

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
eatmydirt
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 16:18
Motocykl: HONDA CR125R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

problem z zawieszeniem przednim Yamaha yz250f

Post autor: eatmydirt » sob, 25 paź 2014, 16:36

Witam ! mam pewien problem.Mianowicie chodzi o zawieszenie przednie w Yamaha yz250f z 2002.Chodzi o to że zawieszenie jest bardzo bardzo miękkie,najprościej jak mogę to określić (wrażenie jakby chodziło tylko na samych sprężynach).Rozebrałem zawieszenie ale nic w środku nie brakuje wszystko jest na swoim miejscu(sprawdzone wg schematu z książki serwisowej).Olej wiadomo czarny syf ale po to rozebrałem żeby wymieć go wraz z uszczelniaczami panewki okej więc nie wiem w czym problem.Czy jest to kwestia tego ze w lagach było zbyt mało oleju ?Czy może być jakaś inna przyczyna takiego czegoś.Pytam bo pierwszy raz mam akurat taki problem z zawieszeniem.
NO RISK NO FUN

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z zawieszeniem przednim Yamaha yz250f

Post autor: robsztix » ndz, 26 paź 2014, 08:23

Za miekkie masz odkad kupiles,czy stalo sie to z czasem?Jak juz miales wszystko w czesciach trzeba bylo sprawdzic jakiej twardosci masz sprezyne i czy jest odpowiednia pod Twoja wage.Do tego sprawdzic dzialanie zaworkow regulacyjnch "comp" moze na ktoryms z nich rozkrecila sie nakretka i caly czas puszcza.Jaka masz poduszke powietrzna i jaki uzyles olej?Oczywiscie, ze zbyt maly poziom oleju,lub zle odpowietrzone zawieszenie,moze dawac takie efekty.Probowales dodac pare klikow comp na + w celu zmniejszenia predkosci z jaka widelec ma sie poddawac na przeszkodach?

Autor tematu
eatmydirt
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 16:18
Motocykl: HONDA CR125R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z zawieszeniem przednim Yamaha yz250f

Post autor: eatmydirt » wt, 28 paź 2014, 21:08

Problem był i był to jedyny problem w tym moto po jego zakupie.Sprężyna seryjna nie ma znaków określających (miękka,twarda,średnia) seria yamahy,zaworki sprawdzone działają,było zbyt mało oleju i żle dobrany myśle że problem póki co rozwiązany i dzięki za pomoc ;)a co do regulacji to działa i reaguje na nią :)
NO RISK NO FUN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”