Coś zablokowało silnik

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Ulqloria
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: ndz, 2 lut 2014, 23:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Coś zablokowało silnik

Post autor: Ulqloria » ndz, 31 sie 2014, 12:19

Podbiłem swojego KLX'a na koło na 1, wrzuciłem 2 bez sprzęgła i w tym samym momencie co wrzuciłem bieg zablokowało koło i silnik stanął, kopka chodziła ciężej a potem doszła do momentu że nie mogłem jej ruszyć. Wrzuciłem 3, poszarpałem moto przód-tył, puściło. Wystraszony zaryzykowałem i odpaliłem moto, odpalił normalnie, chodził tak samo normalnie, kompletnie bez żadnych zmian w pracy silnika, żadnych szumów itp, przejechałem się kawałek normalnie jechał wszystko w jak najlepszym porządku, pojechałem dalej, jebs znowu zgasła i zablokowało. No to wrzuciłem luz i kolega mnie holował. Teraz kickstarter chodzi prawie normalnie bo gdy dochodzi do pewnego momentu to ciężej idzie a potem znowu normalnie.
Co do moto to jakieś 400 km po remoncie, tłok selekcja A, pasowanie na 6 setek, nicasil, nowe zawory, olej IPONE Katana 10w50, jedynie łańcuszek rozrządu był już lekko na wykończeniu i mechanik mówił że trzeba będzie niedługo go wymienić. I tutaj nasuwają się przypuszczenia moje i znajomych że przeskoczył łańcuszek rozrządu lub coś innego związanego z nim, przypomnę że to wszystko zdarzyło się przy zmianie biegu z 1 na 2 bez sprzęgła na kole.
Wiem że silnik trzeba rozbierać itp ale zanim oddam do mechanika chciałbym troszeczkę się o tym dowiedzieć co nieco.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Coś zablokowało silnik

Post autor: amator » ndz, 31 sie 2014, 21:43

Czyżbyś nie miał zaufania do mechanika? po co ci ta wiedza z forum przed otwarciem silnika ? co ona pomoze. ? Chłopaki nagadaja ci niestworzonych rzeczy a ty będziesz sugerowal mechanikowi swoja wiedzę . Juz raz nie posłuchales go ja mowil ze łańcuszek jest niebawem do wymiany . 400 kilometrów to jakieś 10-12 dodzin pracy silnika w terenie. Skoro kopka idzie cieżej a potem lekko to chyba właśnie coś z rozrządem jest nie halo i tłok moze opiera o zawór i dlatego ciezko a potem jak minie to znowu lzej. Jazda na kole i zmian biegów w tym czasie nie ma z tym nic wspólnego. Rozbierajcie silnik bo reszta to "wrózenie z fusów"

Autor tematu
Ulqloria
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: ndz, 2 lut 2014, 23:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś zablokowało silnik

Post autor: Ulqloria » ndz, 31 sie 2014, 22:34

No i po jakiego grzyba tak docinasz? Zanim oddam do mechanika trochę czasu minie bo nie mam funduszy i po prostu chciałem zasięgnąć rady co mogło się stać.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Coś zablokowało silnik

Post autor: amator » pn, 1 wrz 2014, 14:11

Nie złoość się :oops: Nie docinam, piszę w dobrej wierze. Napisałem ci co może być.

Autor tematu
Ulqloria
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: ndz, 2 lut 2014, 23:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś zablokowało silnik

Post autor: Ulqloria » pn, 1 wrz 2014, 18:12

Sprawdziłem rozrząd - nie przeskoczył, spuściłem olej ale nic ciekawego nie wyleciało, ciekawy postanowiłem odkręcić dekiel od strony sprzęgła i znalazłem parę sporawych zmielonych kawałeczków, ewidentnie coś zostało zmielone :( Rozmawiałem z dwoma (polecanymi) mechanikami, jeden za rozłożenie i złożenie woła 700 zł a drugi 900 zł ._. Czy to są odpowiednie ceny bo ja na nich się nie znam ale wydają mi się trochę wysokie. Ewentualnie polecicie kogoś nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego (mogę dojechać parędziesiąt km najwyżej)

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś zablokowało silnik

Post autor: pt77 » wt, 2 wrz 2014, 08:47

Możesz wrzucić fotki kawałków z silnika. Może koszyk łożyska, może tryb z kosza, lub wału. Czasami można rozpoznać. Obejrzyj tryby kosza, wału i wszystkie co tam masz pod deklem np rozruch, pompa oleju. Cen mechaników nie będę podważał, każdy kto coś potrafi się ceni. Temat maglowany- nikt przez kompa nie naprawi Ci motoru, co najwyżej pomoże, doradzi. A Ty i tak chcesz oddać do mechanika, więc myślę że on najwięcej Ci powie ;)
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

bodziokardasz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: czw, 2 paź 2014, 19:55
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Coś zablokowało silnik

Post autor: bodziokardasz » sob, 18 paź 2014, 11:33

Jak się ma motocykl? Oddany do mechanika, naprawiony, co w końcu poszło? Czy jeszcze stoi i czeka?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”