Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik  [ROZWIĄZANY]

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
ciekawski1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 15:11
Motocykl: yz 250f 2009r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź / Aleksandrów Łódzki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik  [ROZWIĄZANY]

Post autor: ciekawski1990 » pt, 29 sie 2014, 14:25

Witam wszystkich forumowiczów, mam kilka pytań odnośnie efektu po regulacji zaworów. Mój motor Yamaha yz250f 02r zaczął strzelać ogniem z tłumika przy puszczaniu gazy z wysokich obrotów, oraz zaczął się dławić przy energicznym dodaniu gazu z jałowego położenia manetki :rolleyes: . Na początku tego sezony zrobiłem generalny remont silnika motorku.Filtr powietrza czyszczony co wyjazd. Do tej pory jeździło się bez zarzutów, po przejechani ok. 15 mh postanowiłem wymienić łańcuszek rozrządu i wyregulować zawory(stalowe) oraz wymienić linkę gazu. Jeden z zaworu wydechowych miał luz 0,05 mm, dość mały luz,wiekszyłem go do 0,15 mm, dodam ze reszta zaworów mieści się w przedziale podanym w książce serwisowej tego modelu. Po złożeniu,odpaleniu i odpowiednim nagrzaniu motoru zauważyłem wyżej wymienione objawy. Link do filmiku z objawami(https://www.youtube.com/watch?v=X6Qyz8D ... e=youtu.be) Pytanie czy dławienie i strzały spowodowane są zwiększeniem luzu zaworowego ? czy też nie wyregulowanym gaźnikiem ? może jeszcze inne przyczyna ? proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: Majster128 » pt, 29 sie 2014, 14:44

Ustaw rozrząd na znaku i zrób foto wałów rozrządu od strony kół zębatych i od przeciwnej strony.

gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: gouder » pt, 29 sie 2014, 16:37

Po remoncie miełem te same objawy co ty (w yz 450f), czyszczenie gaźnika, regulacja mieszanki i pompki przyspieszającej i jest ok.

Awatar użytkownika
Autor tematu
ciekawski1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 15:11
Motocykl: yz 250f 2009r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź / Aleksandrów Łódzki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: ciekawski1990 » pt, 29 sie 2014, 20:54

Dzięki z odpowiedź,w najbliższym czasie postaram się dodać zdjęcie z wałkami rozrządu i wyregulować gaźnik co zapewne nie będzie proste.

Macie jakieś wskazówki odnośnie czyszczenia i ustawiania gaźnika(na co zwrócić szczególną uwagę) ?

-gumis-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 176
Rejestracja: pt, 6 sty 2012, 20:24
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: -gumis- » ndz, 31 sie 2014, 18:18

Daruj sobie robienie zdjęć wałków i znaków. YZF'a jest tak ciasno zestrojona, że miałbyś problemy z odpaleniem i w ogóle z pracą silnika przy źle ustawionym rozrządzie. Wyreguluj pompkę lub prędzej podnieś iglicę o jeden poziom.
Większe znaczenie ma tu temperatura zewnętrzna (upały) niż źle poskładany rozrząd. Wyjedź moto gdy będzie padać, wilgotno i w ogóle niższe temperatury zewnętrzne. Poza tym po remoncie silnika powinieneś dostroić gaźnik do nowego "powera silnika"
Jak nasączasz filtr, spray czy płyn?
Z moich doświadczeń mogę podpowiedzieć, że regulacja iglicy i składu mieszanki pomaga najbardziej, ale jest to też uzależnione temp. zewnętrzna (większa lub mniejsza wilgotność=zawartość tlenu w powietrzu)

gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: gouder » ndz, 31 sie 2014, 19:36

Co do rozrządu moja yzf przed remontem miała tak uciągnięty łańcuszek rozrządu, że nie pokrywały się znaki o 2 zęby a paliła od strzała i chodziła w miarę normalnie.

-gumis-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 176
Rejestracja: pt, 6 sty 2012, 20:24
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: -gumis- » pn, 1 wrz 2014, 07:17

gouder pisze:Co do rozrządu moja yzf przed remontem miała tak uciągnięty łańcuszek rozrządu, że nie pokrywały się znaki o 2 zęby a paliła od strzała i chodziła w miarę normalnie.
Ładne bzdury wypisujesz!!!!!!!!!!!!
Przestaw sobie teraz rozrząd o 2 zęby, żeby się znaki nie pokrywały...
Poza tym, gdzie na tak krótkim odcinku pomiędzy kołami zębatymi, łańcuch miałeś rozciągnięty o blisko 10mm???????????????????

gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: gouder » pn, 1 wrz 2014, 07:48

-gumis- pisze:Ładne bzdury wypisujesz!!!!!!!!!!!!
Przestaw sobie teraz rozrząd o 2 zęby, żeby się znaki nie pokrywały...
Poza tym, gdzie na tak krótkim odcinku pomiędzy kołami zębatymi, łańcuch miałeś rozciągnięty o blisko 10mm???????????????????
Wierz lub nie, przy ustawieniu znaków wydechu znak poziomy ssących był schowany i odwrotnie, łańcuch był rozciągnięty i może przeskoczył. Nieistotne chodzi o to, że paliła normalnie. Jeśli takie bzdury pisze to mi wytłumacz dlaczego tak było.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: Majster128 » pn, 1 wrz 2014, 10:09

-gumis- pisze:Daruj sobie robienie zdjęć wałków i znaków. YZF'a jest tak ciasno zestrojona, że miałbyś problemy z odpaleniem i w ogóle z pracą silnika przy źle ustawionym rozrządzie.
A czy autor rozpoczął temat, bo silnik działa jak złoto?
Wg. Ciebie źle ustawiony rozrząd do pikuś i nie ma co na niego zwracać uwagi mimo, że właśnie chwile wcześniej autor otwierał rozrząd ?

-gumis-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 176
Rejestracja: pt, 6 sty 2012, 20:24
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: -gumis- » pn, 1 wrz 2014, 11:09

może jeszcze inne przyczyna ? proszę o pomoc.
Czy moto chodzi na wolnych obrotach?
Podłaczyłeś czujnik TPS'a?

Awatar użytkownika
Autor tematu
ciekawski1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 15:11
Motocykl: yz 250f 2009r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź / Aleksandrów Łódzki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: ciekawski1990 » pn, 1 wrz 2014, 12:26

Motor pracuje na wolnych obrotach ale po jakims czasie pracy,obroty powoli spadaja az zgaśnie,ale myśle ze to kwestia wyregulowania obrotow (czarnym pokrętłem). Jeśli chodzi o ustawienie rozrządu to nie ma mowy o pomyłce,robiłem to bardzo dokładnie,punkty na wałkach sie zgadzały zgodnie z serwisówką.Filtr powietrza nasączany jest środkiem w płynie.


Niestety jeszcze nie znalazłem czasu by zabrać sie za regulacje gaźnika.Wziołem do serca rady Gumis'a zamierzam podnieźć iglice o jeden stopień,i wtedy dam znać o ew. postępach

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yz250f,Po regulacji zaworów dławi się i strzela + filmik

Post autor: robsztix » pn, 1 wrz 2014, 16:13

-gumis- pisze:
gouder pisze:Co do rozrządu moja yzf przed remontem miała tak uciągnięty łańcuszek rozrządu, że nie pokrywały się znaki o 2 zęby a paliła od strzała i chodziła w miarę normalnie.
Ładne bzdury wypisujesz!!!!!!!!!!!!
Przestaw sobie teraz rozrząd o 2 zęby, żeby się znaki nie pokrywały...
Poza tym, gdzie na tak krótkim odcinku pomiędzy kołami zębatymi, łańcuch miałeś rozciągnięty o blisko 10mm???????????????????
Gumis nie naskakuj tak, bo gouder mowi prawde. Mialem przypadek przestawionego rozrzadu o zeba na wydechowym w yzf250 wlasnie i moto palilo i silnik pracowal normalnie, jedynie kolanko w kilka sekund doslownie swiecilo i to nie w zadnych ciemnosciach, wiec jest taka opcja.Do autora tematu: ile masz nitowm pomiedzy gornymi znakami na walkach?Dodaj foto ustawienia walkow z obu stron jak sugeruje Majster, to moze cos sie uda wypatrzec, a dopiero pozniej pomysl o tym gazniku.Pozdro

Zablokowany

Wróć do „Silnik”