KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
AdeptMX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: sob, 26 kwie 2014, 10:57
Motocykl: KTM EXC 250-F '08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: AdeptMX » wt, 26 sie 2014, 21:37

Witam wszystkich forumowiczów. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem KATA. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego po gwałtownym odkręceniu manety motorek robi "buuuuuuu" a gdy powoli go odkręcam to idzie jakby w niego diabeł wstąpił dysza główna 180 a powinna być 180 a powinna być 192 dysza niskich obrotów 49 powinna być 48 :D zawór membranowy jest w bardzo dobrym stanie. Może wina tkwić np. w filtrze powietrza?
--
Pozdrawiam!
Motocross ! FOREVER ...

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: Majster128 » wt, 26 sie 2014, 21:59

Możliwe, że tak po prostu ma być. Jeśli silnik jest tyle co odpalony lub długo działał na niskich obrotach to przy próbie wkręcenia na wysokie musi on przepalić nagromadzone w skrzyni korbowej paliwo i będzie tak buczał i dymił przez dobre parę sekund, aż przepali i wtedy powinien wykręcać się dobrze.

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: mbartekx88 » wt, 26 sie 2014, 23:03

Filtr powietrza raczej nie ma tu nic do tego gąbka ma być w dobrym stanie musi być czysty i nasączony.

Gaźnik może być do regulacji.

Możesz mieć zbyt wysoki bieg np. mała prędkość, a juz 3 czy 4 bieg i jak nagle dasz gazu to go zdusi.

Rozgrzej moto następnie przegoń go na prawdę ostro zatrzymaj się pogazuj trochę tak do prawie maksymalnych obrotów rusz spokojnie i nagle daj na 3/4 manety i zobacz co się będzie działo (oczywiście na pierwszym biegu) .

Możesz sprawdzić jeszcze zawór wydechowy w serwisówce masz to opisane.

Autor tematu
AdeptMX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: sob, 26 kwie 2014, 10:57
Motocykl: KTM EXC 250-F '08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: AdeptMX » śr, 27 sie 2014, 18:38

mbartekx88 widzę że Ty też masz sx 125 i chciałbym abyś sprawdził czy na biegu jałowym po rozgrzaniu moto jak dodasz gwałtownie gazu ale z niskich obrotów czy Twój moto się przydławi (zrobi charakterystyczne buuuu!) o to się tylko rozchodzi.

Motorka nie zamulam na niskich obrotach przy wysokich biegach :D to nie 4T ;-) tylko wkręcam stopniowo nawet gazu nie popuszczam przy wrzucaniu na wyższy bieg. Trochę poczytałem na tym forum o technice jazdy także wiesz jakoś tam ogarniam.
Motocross ! FOREVER ...

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: Majster128 » śr, 27 sie 2014, 22:25

To kontroluj stan oleju i płynu chłodniczego.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: kris514 » śr, 27 sie 2014, 22:42

Jak kupiliśmy motor mojego taty (exc 125) też tak się działo po delikatnej regulacji śrubą składu mieszanki problem znikł i się nie pojawia :D
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: mbartekx88 » czw, 28 sie 2014, 19:54

Nie muszę sprawdzać, bo 4mth temu regulowałem gaźnik zjawisko, które opisujesz jest całkowicie niedopuszczalne i nienormalne dla biegu jałowego, ewidentnie masz gaźnik do regulacji. U mnie przy odkręcaniu manetki na maxa od razu wkręca się na obroty oczywiście początek jak każdy dwusuw troszkę ospały (ale żadnego dźwięku typu "buuuu"), a później szybciutko się wkręca.

Pobierz ovner's manual z sieci i tam masz wszystko pięknie opisane, która śrubka co i jak. Pamiętaj, że śrubkę od regulacji składu mieszanki dokręcasz całkowicie i odkręcasz o liczbę obrotów podaną w serwisówce zazwyczaj (0.75 / 1/ 1.25).

Autor tematu
AdeptMX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: sob, 26 kwie 2014, 10:57
Motocykl: KTM EXC 250-F '08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: AdeptMX » pt, 29 sie 2014, 18:14

mbartekx88 pisze:Nie muszę sprawdzać, bo 4mth temu regulowałem gaźnik zjawisko, które opisujesz jest całkowicie niedopuszczalne i nienormalne dla biegu jałowego, ewidentnie masz gaźnik do regulacji. U mnie przy odkręcaniu manetki na maxa od razu wkręca się na obroty oczywiście początek jak każdy dwusuw troszkę ospały (ale żadnego dźwięku typu "buuuu"), a później szybciutko się wkręca.

Pobierz ovner's manual z sieci i tam masz wszystko pięknie opisane, która śrubka co i jak. Pamiętaj, że śrubkę od regulacji składu mieszanki dokręcasz całkowicie i odkręcasz o liczbę obrotów podaną w serwisówce zazwyczaj (0.75 / 1/ 1.25).
Tak jest to jest nie dopuszczalne, trochę wkurzające nawet ale kupię odpowiednie dysze i wyreguluje gaźnik. Serwisówke znam na pamięć chociaż mogła by być w języku polskim :-)
Motocross ! FOREVER ...

Autor tematu
AdeptMX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: sob, 26 kwie 2014, 10:57
Motocykl: KTM EXC 250-F '08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 zalewa się na niskich obrotach.

Post autor: AdeptMX » pn, 22 wrz 2014, 19:08

Gaźnik wyregulowany :D Moto zapierd... jak należy wkręca się na obroty jak powinien, dodam jeszcze że kupiłem dodatkowo linkę gazu i nie ustawiłem na niej luzu. Praktycznie była naciągnięta i po dodaniu gazu moto nie szło tak jak powinno miało po prostu tzw. muła. Ustawiłem luz na manetce i teraz podnosi na koło że aż miło.
Motocross ! FOREVER ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”