Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty  [ROZWIĄZANY]

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
dawidos107
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 30 maja 2013, 09:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: dawidos107 » ndz, 10 sie 2014, 15:40

Witajcie,
https://www.youtube.com/watch?v=r0NCAMcqkPA
W filmiku pokazane co się dzieje, w nim jest zawarty opis problemu. Dodam, że świeca jest nowa, fajka inna nic nie dała, poizolowałem wszystkie wystające kable i żadnego efektu...
Bardzo proszę o pomoc

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: amator » ndz, 10 sie 2014, 23:22

Po pierwsze pod filmikiem piszesz że to sie robi szczególnie po myciu tu nic o tym nie piszesz wiec jak to jest ? przerywa zawsze czy po myciu?
Czy jak myjesz moto to zatykasz koncówkę wydechu żeby woda do srodka tłumika nie laciała?
czy z końcówki tłumika albo na złączu lub przy cylindrze smarka ci czarnym nie spalonym olejem?
czy ubywa płynu z chłodnicy albo bulgocze przy uruchomionym silniku i otwartym korku?
jak często czyscisz filtr powietrza i jakim olejem jest nasączony?
Co juz naprawiałes /wymieniałes w motocyklu?
Uwagi do tematu.
uruchamiasz moto jakoś dziwnie z prawej strony lewą nogą :lol: , moto jeszcze nie zagrzane a już gazujesz,
według mnie
1 zawór wydechowy przestaał pracować
2. dysza głowna gaźnika jest zapchana
3. filtr powietrza jest znieczyszczony.
czekam na info :drinkers:

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: sebek1516 » pn, 11 sie 2014, 03:16

Użytkownik to jeden z tych "Mam problem, pomóżcie ale ja wszystko wiem i wara wam od negatywnych opinii".
Palcem bym nie ruszył w jego sprawie :finga:

Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
dawidos107
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 30 maja 2013, 09:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: dawidos107 » czw, 21 sie 2014, 11:05

@Amator już wszystko mówie
Dzieje się tak zawsze po myciu, moto było rozgrzane, gaźnik czyściłem już kilka razy, wczoraj znowu mi sie to działo przerywał ale jak trzymałem sprzęgło i odcina na maxa to go jakby przetkało. Kolejna sprawa jak już z wysokich obrotów zeszłem na niższe to znowu blokada... Z końcówki tłumika tak smarka mi olejem, z cylindra może troszeczke. Filtr myję co wyjazd. Tłok zmieniłem, łozysko korbowodu, uszczelki swiece i chyba tyle, Odpalałem lewą nogą bo mnie strasznie prawa bolała bo sie wywaliłem i dlatego, powtarzam moto było rozgrzane. Nie ubywa płynu z chłodnicy. Dzięki za pomoc

"Mam problem, pomóżcie ale ja wszystko wiem i wara wam od negatywnych opinii" - Weź sie walnij w łeb człowieku !!!

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: amator » pt, 22 sie 2014, 09:32

Myjesz karcherem , na myjni czy z węza domowymi sposobami?
Dalej nie wiem czy zatykasz tłumik (tylko szczerze)
Na czy polega twoje czyszczenie gaźnika- zdejmujesz komorę i dmuchasz czy co robisz? (konkrety)
Jaki olej dajesz do paliwa (marka ) i stosunek mieszanki ?
Czy przed zmianą tłoka przerywanie też było? też tak zachowywał się po myciu?
Sebka zostaw - może miał zły dzień :lol:

Autor tematu
dawidos107
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 30 maja 2013, 09:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: dawidos107 » sob, 23 sie 2014, 15:40

Myje karcherem na myjni, różnymi trybami nie zatykam tłumika. Olej to ipone samurai 1:40. Czyszczenie gaźnika polega na jego rozkreceniu i przeczysczeniu wszystkich dysz wytarcie szmatą gaźnika przedmuchanie i tyle. Tak przed zmianą tłoka było to samo, tłok zmieniłem dlatego bo urwała mi się świeca ta końcówka i nie było to od przegrzania o dziwo ;) Ta końcówka świecy zmasakrowała tłok i musiałem zmienić ale były te same problemy wcześniej. Dzięki za pomoc

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: amator » sob, 23 sie 2014, 22:51

mycie ok, chociaż staraj się mniej brudzić rzadziej myć . Koncówka tłumika musi być koniecznie zatkana ponieważ woda niszczy watę i pogarsza właściwości tłumika. Dysze po wykręceniu trzeba przeczyścić drutem ze szczotki drucianej . Przy okazji jak parę razy już rozkręcałeś gaźnik to jakiej wielkości jest założona dysza glowna?Czy moto duzo pali ?. Według mnie trzeba skontrolować zawór wydechowy , mechanizm uruchamiający go. Pod linkiem powinna być serwiasówka ale z ze starszego modelu nie wiem czy 2010 jest taki sam http://www.carlsalter.com/pdfs/husqvarna_CR-WR125.pdf . strona 113 Trzeba sprawdzić guvernor oraz elementy pod dekielkiem z przodu cylindra . Najlepiej odkręcić sruby pokrywy mechanizmu zaworu odpalic moto i obserwować jak pracuje mechanizm. A wogóle to podeslij jakąś serwisówkę do Twojego modelu. Jaka to byla swieca co elektroda sie urwała?

Autor tematu
dawidos107
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 30 maja 2013, 09:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: dawidos107 » ndz, 24 sie 2014, 10:08

ok kupie zabezpieczenie tłumika, dysze tak czasami drucikiem też czyszczę, na dyszy miałem oznaczenie 420, poprzedni właściciel mówił ze wszystko jest seryjne w gaźniku. No moto pali chyba dużo ale czy za dużo to już mi ciężko stwierdzić. Iglice mam na środku w gaźniku. Jak odpale moto i ściągne pokrywke to jak dodaje gazu to na co mam patrzeć w tej puszcze zaworu ? Nie wiem zbytnio co to jest guvernor. http://www.slideshare.net/FlyingBob/hus ... 44150-2012# - serwisówka dla 2011r. Świeca to była Denso odpowiednik BRES9 NGK. Dzieki za pomoc może wspólnymi siłami dojdziemy.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: amator » pn, 25 sie 2014, 15:01

W serwisówce strony 59, 91, 101.

str 59 dzwignie i cięgło zaworu
Zdejmujesz dyfuzor
Odkręcasz dekielek 1 i zdejmujesz go na bok.
Odpalasz moto bez dyfuzora i obserwujesz czy po dodaniu pełnego gazu cięgło "D"pracuje góra dół?
Gasisz moto.
odkręcasz sruby "3i4" i zdejmujesz dzwignię i cięgło "D" z guvernora
sprawdź poruszając ręką za odkręcone cięglo góra /dół czy porusza się swobodnie w całym polu pracy. po podniesieniu dzwignia powinna sama powrócić do dolnego połozenia . sprawdź sprężynkę "6" czy nie jest ułamana . powinna mieć 2 pazurki

Str 91 guvernor, znajduję sie pod dekielkiem "4"

Guvernor to inaczej mechaniczny regulator obrotów.
Pod obrotami rozszerza się i przesuwa dzwignię od zaworu.
Jesli trzpień 'A' (str.59) jest źle osadzony w pierscieniu "B" guvernora zawór nie będzie dobrze pracował .
str 101 powtórnie elementy zaworu i cięgła .
Trzeba zdjąć dekielek "8" z przodu cylindra i jeśli nie na odpalonym to chociaż na sucho przejrzeć wszystkie elementy, czy po uniesieniu cięgła zawory "12" podnoszą sie i zamykaja same. W komorze zaworów może być dużo czarnego nie spalonego oleju. Jesli tak jest to ok.
Na razie sprawdź to i odpisz .

Autor tematu
dawidos107
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 30 maja 2013, 09:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: dawidos107 » pn, 1 wrz 2014, 14:32

Jest kolejny problem :
chciałem dzisiaj odpalić moto żeby sprawdzić ten zawór, wymienić olej ale husqa nie chce odpalić za cholere. Iskra jest mocna, paliwo raczej dochodzi. Jak wsadzam palec w głowice to nawet mocno odbija. Nie ogarniam co tu sie dzieje już. Tydzień temu miałem to samo ale po 10 minutach pchania odpaliła. Czy to wina zapłonu, że czasami mi odcina i teraz nie chce palić ? Dodatkowo zauważyłem na głowicy z 5ml płynu chłodniczego, który wydobył się z głowicy w okresie kiedy husqvarna stała tydzień nieodpalana. Na świecy nie widać ani kropli płynu czyli jakby do cylindra nic się nie dostało. Nie ogarniam już tego...

Autor tematu
dawidos107
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 30 maja 2013, 09:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty  [ROZWIĄZANY]

Post autor: dawidos107 » czw, 18 wrz 2014, 22:51

Zrobiłem nowy filmik jak chodzi obecnie moto chyba wszystko opisałem w opisie filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=X90hiXF ... w6nEB-fP0Q

Licze na pomoc. Pozdrawiam


Nie wkręcała się dlatego, że cewka zapłonowa była nieszczelna i jak wody dostawała to wariowała, zmieniłem na nową i śmiga git

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna CR 125 2010r. nie wkręca się na obroty

Post autor: amator » ndz, 21 wrz 2014, 19:47

Kolego 3 posty wstecz miałeś jak kawe na ławe co trzeba zrobić . Nic nie opisałeś, rozpoczynasz jakby nowy problem że moto nie pali, nastepnie post pod postem pokazujesz ze jednak moto pali tyle ze nie chce jechać w górnym zakresie obrotów i wracamy do punktu wyjscia czyli > zawór wydechowy nie pacuje prawidłowo < :!: :!: :!: . Oj coś mi sie zdaje ze "Sebek" miał rację ... :axe:

Zablokowany

Wróć do „Silnik”