Dziwny problem z biegami Husqvarna WR 250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Traczu234
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 24 lip 2011, 23:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dziwny problem z biegami Husqvarna WR 250

Post autor: Traczu234 » czw, 31 lip 2014, 15:39

Cześć.
Mamy na stole pacjęta husqvarna wr 250 rocznik 2004 2t z nietypowym problemem.
Rozebraliśmy z kumplem jego husqvarne ponieważ bym problem z biegami. Wypadała jedynka. Problemem okazały się zębatki 1 i 5-go biegu Ponieważ są one połączone, wyrobione było sprzęgło Kłowe. Zebatki są kupione nowe oryginały od Moto Mleczka (co nas zaskoczyło to czas od zamówienia telefonicznego do dostarczenia do nas to 6 dni włączając w to weekend. za to bardzo duży PLUS)
ale wracając do tematu, po złożeniu karterów każdy bieg wchodzi bez problemu od 1 do 5 lecz na 3 biegu ciężko obracać zębatką zdawczą. każdy inny bieg chodzi luźno bez oporów lecz 3-ka zachowuje się jakby była zakleszczona.
w dodatku minimalny ruch pamiętnikiem ok 2-3 mm obrotu w jedną bądź drugą stronę odblokowuje opór i zębatka zdawcza kręci się jak na każdym innym biegu.
Nie jestem pewien czy to ma wpływ ale słoneczko na rysunku oznaczone nr 2 na końcu pamiętnika czyli ten . (nie wiem czy to poprawna nazwa a tylko z taką się spotkałem) rusza się względem pamiętnika o ok 1-2 mm czuli na zapiętym biegu można delikatnie ruszać pamiętnikiem (nr 1) a jak widać jest tam klin. (nr 3) czy tak może być?


uprzedzając pytania.
Przed zmianą trybów problem nie występował.
Nowe zębatki są identyczne jak stare.
Wszystko jest złożone według serwisówki.

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dziwny problem z biegami Husqvarna WR 250

Post autor: robsztix » pt, 1 sie 2014, 16:08

Popraw post, bo odwolujesz sie do rysunku, ktorego w temacie nie widac, wiec ciezko cokolwiek wywnioskowac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”