Brak biegów w yz 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
death
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 7 kwie 2013, 12:42
Motocykl: YZ 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Brak biegów w yz 125

Post autor: death » ndz, 27 lip 2014, 11:39

Witam!

Byłem ostatnio polatać z kumplem i nagle przy redukcji wpadł mi luz i tak już zostało. Gdy poruszam biegaczką czy to do góry, czy do dołu nie dzieje się totalnie nic. Rozebrałem wszystko i moja diagnoza była taka, że jakimś cudem przestawił się programator, bo gdy ustawiłem go poprawnie wszystkie biegi na sucho wchodziły bez problemu. A więc złożyłem wszystko do kupy, odpaliłem, zdążyłem wbić jedynkę i znów to samo, tyle, że zostało na jedynce a nie na luzie. Może przypuszczacie co może być przyczyną? co może tak blokować?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Brak biegów w yz 125

Post autor: amator » ndz, 27 lip 2014, 14:07

Nie ma takiej możliwosci aby wałek programatora przestawil sie!.
U ciebie podejrzewam że poluzowala sie sruba*8* trzymajaca zebatke walka pamieci . Zebatka odsunela sie i wypadl kolek ustalajacy , ktory odpowiada za obracaniesie walka pamieci. Na fiszce yamahy nie widac tego kolka tylko miejsce jego osadzenia dlatego podaję inną fiszkę gdzie to widać . To nic że jest to inna marka ale zasada ta sama. Element 610 to kolek ustalający , 13145 to zębatka a 92153 to sruba http://www.ronniesmailorder.com/fiche_s ... &fveh=8796
Druga mozliwoscią jest wypadniecie zabieraków mechanizmu zmiany biegow(10,11,12) ze swoich miejsc pracy (to teoretycznie w praktyce mało mozliwe). Mozliwe też zę pękla ktoras ze spręzyn(3,6,11) . To wszystko trzeba rozebrac i sprawdzic zgodnie z fiszkami
ponizej masz linki do fiszek dla YZ125/04. http://www.ronniesmailorder.com/fiche_s ... veh=177648
PROGRAMATOR http://www.ronniesmailorder.com/fiche_s ... veh=177648
Trzeba zdjąc duzy dekiel od sprzęgla , zdjąc kosz sprzęgłowy i wtedy będziesz mial na wierzchu cały mechanizm zmiany biegów. poruszając dzwignią zmiany biegow w dol lub w gore bedziesz widzial czy zmieniacz przekreca zebatkę czy nie ?Jesli przekreca w prawo lub lewo . to wyjmij ostrożnie zmieniacz i sprawdz srubę a najlepiej wykrec ją nasadką i sprawdź ten kolek czy jest na swoim miejscu?. O postępach proszę meldować. Powodzenia :drinkers:

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Brak biegów w yz 125

Post autor: kris514 » ndz, 27 lip 2014, 16:37

A może to mniejsza usterka, nużka zmiany biegów trzyma się dobrze na wieloklinie? Nie obraca się względem wałka, przy próbie zmiany nie wadzi o rame czy silnik?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
death
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 7 kwie 2013, 12:42
Motocykl: YZ 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Brak biegów w yz 125

Post autor: death » wt, 29 lip 2014, 00:51

no panowie, możecie zacząć się śmiać :D silnik rozpoławiany dwa razy, a okazało się co? jakiś czas temu mechanik dorobił mi osłonke na przednią zebatke, która chroniła by karter przed pęknięciem łańcucha w razie czego i to o nią wadziła biegaczka. Tyle złości, tyle godzin w garażu, a to taka pierdoła.. w każdym razie, dzięki wielkie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”