yz 450 f Przygasa po dodaniu gazu z wolnych obrotów

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yz 450 f Przygasa po dodaniu gazu z wolnych obrotów

Post autor: gouder » wt, 22 lip 2014, 22:42

Wiem, że podobne tematy się pojawiały jednak chyba nie do końca dotyczą mojego problemu. Mianowicie Yamaha YZ 450 F 04r, po gruntownym remoncie (korba, tłok, etc. jak będę miał chwile to opisze w odpowiednim dziale). Zapala b. dobrze zimna na ssaniu zimnym i ciepła na ciepłym, podczas pracy silnika załączenie zimnego ssania = silnik gaśnie, ciepłego = rosną obroty, wg mnie prawidłowo. Pracując na wolnych obrotach chodzi równo nie przygasa, jednak przy odkręceniu manetki nawet o 30 % silnik gaśnie jakby go zalewało, minimalne odkręcenie rolgazu i wkręca się normalnie. Aha uprzedzając schodzi normalnie z obrotów, mieszanka wyregulowana, myślę, że prawidłowo.
Co mogę sprawdzić, wyregulować, domyślam się że jest coś z pompką przyspieszającą- jak to ugryźć?

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz 450 f Przygasa po dodaniu gazu z wolnych obrotów

Post autor: mckwadrat89 » śr, 23 lip 2014, 13:28

Też bym obstawiał że to pompka, miałem takie moto, po regulacji zgodnie z serwisówką sytuacja się poprawiła. Chociaż myślę, że zawsze przy bardzo gwałtownym ruchu manetką przydławi się lub zgaśnie.

Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

Autor tematu
gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz 450 f Przygasa po dodaniu gazu z wolnych obrotów

Post autor: gouder » śr, 23 lip 2014, 22:23

Ustawienie ok spróbuje poprawić, dziwi mnie tylko to że z minimalnie większych obrotów zbiera się normalnie a z obrotów wolnych biegu jałowego gaśnie po szybszym dodaniu gazu. Dla mnie to nie jest normalne.

Autor tematu
gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz 450 f Przygasa po dodaniu gazu z wolnych obrotów

Post autor: gouder » pn, 28 lip 2014, 09:24

Wyczyściłem porządnie gaźnik, wyregulowałem pompkę, efekt jest taki że lepiej reaguje na gaz i nie przygasa ale średnie i wysokie obroty się pogorszyły, co zauważyłem: iglica trochę wytarta i dysza ta krótka od dołu ma obrobiony gwint ciężko ją było wykręcić- czy te dwie rzeczy mogą mi dawać w d... Pytanie kolejne gdzie kupie dysze i iglice, są jakieś uniwersalne które mógłbym dobrać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”