Kiedy wymiana CRF 450?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: robsztix » wt, 30 wrz 2014, 22:24

No to tu lezy problem, zapamietaj na przyszlosc, ze w takim sprzecie oszczedzanie na czesciach i wkladanie czesci "no name" na 100% sie zemsci predzej, czy pozniej (zazwyczaj predzej) ;) i narazi Cie na kolejne wydatki, straty czasu i humoru...

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: MAJKUSS » wt, 30 wrz 2014, 22:26

robsztix pisze:.... straty czasu i humoru...
Święte słowa, czekam na uszczelkę. Ale uśmiech do momentu jak uszczelka puściła był pewnie większy niż u jednego dzieciaka :wink:

bodziokardasz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: czw, 2 paź 2014, 19:55
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: bodziokardasz » pn, 6 paź 2014, 21:19

Witam, to mój pierwszy post więc witam wszystkich. Zalogowałem się na to forum żeby śledzić Twój temat, również mam crf 450 2007r, zaraz po kupnie pusciła uszczelka pod głowicą, wywalała płyn. Po zdjęciu na obwodzie widać było gdzie puściła z 2-3mm szerokości przejście w kanał wodny. Pierwsza myśl była żeby dać nową uszczelkę i złożyć, ale była skrzywiona i poszła do planowania, cylinder zabielony, uszczelki noname polatane na torze 4x15min stan płyny jest jaki był. Daj koniecznie do sprawdzenia płaskości powierzchni i pewnie będzie potrzebne planowanie. Pochwal się też ile trzeba było zebrać.

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: MAJKUSS » wt, 7 paź 2014, 18:23

Witam, dziś skręcone i polatane i wydaje się ok:). Wcześniej poszła para z tłumika i ewidentnie było widać teraz jest czysto miło, pali od strzała, więc odpukać chyba jest ok:)

bodziokardasz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: czw, 2 paź 2014, 19:55
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: bodziokardasz » wt, 7 paź 2014, 20:13

Mam nadzieję że będzie służyć, ale czy sprawdzana była w jakiś sposób płaskość głowicy?

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: MAJKUSS » sob, 11 paź 2014, 16:17

Sytuacja niestety się powtórzyła, chwila jazdy i mokre buty bo idzie płyn górą. Dziś głowica była w zakładzie wraz z cylindrem. Głowica planowana-0,09 mm. Cylinder sprawdzony, zabielony i gość powiedział, że ledwo co zdjął , ok 0,02 mm może mniej ale powiedział, że dla pewności warto było zabielić i cylinder. Teraz czekam do poniedziałku bo idą do mnie uszczelki ori Honda na cały silnik, kupiłem i będę miał na przyszłość i do tego udało mi się od kolegi kupić dodatkowo dwie pod cylinder ori Honda więc jest na zapas:). Po zdjęciu głowicy widać było gdzie puszczała, od strony wydechu prosto do kanału wodnego( jak u kolegi wyżej 2-3 mm szerokości). Uczę się na błędach bo dawno mi podpowiadaliście, żeby dać do sprawdzenia ewentualnie planowania ale miesiąc bez moto i wszystko na szybko chciałem. Teraz postaram się nie popełnić tego błędu i prawdopodobnie poniedziałek/wtorek dam konkretnie znać jak efekty. Oby w końcu mnie zadowoliły....

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: robsztix » sob, 11 paź 2014, 21:33

Kazdy by chcial tak na szybko, ale z tymi sprzetami tak sie poprostu nie da.Dobrze,ze potrafisz przyznac sie do bledu,moze bedzie to jakas rada na przyszlosc dla potomnych czytajacych to forum.Ten blad nie duzo Cie kosztowal,ale inne moga byc bardziej znacznie drozsze,wiec sluchaj rad kolegow.Po to jest forum, zebysmy sobie pomagali, a dzieki pomocy moze z czasem polski rynek nie bedzie tak wyladowany minami przy probie zakupu.Pozdro

bodziokardasz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: czw, 2 paź 2014, 19:55
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: bodziokardasz » ndz, 12 paź 2014, 09:43

0,09 i 0,02 to nie duże wartości, ale wystarczające żeby nie było szczelności, u mnie było znacznie więcej (łącznie prawie 0,4) bo ktoś dużo za mocno dociągnął głowicę i osiadła w miejscu szpilek. Teraz tylko nie popełnić błędów przy składaniu i będzie dobrze. Pozdrawiam.

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: MAJKUSS » ndz, 12 paź 2014, 16:39

W warsztacie gość powiedział, że planował i środek nie ruszało a boki tylko i ciągnął dalej do tej wartości aż uznał, że było ok. Niecierpliwie czekam na uszczelki i oby jutro przyszły. W sobotę bym złożył ale poczta niestety nie dała rady dostarczyć paczki:/

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: MAJKUSS » pn, 13 paź 2014, 17:17

Motocykl złożony, jeździłem ok 30 min, normalnie, lekko i ostrzej, jak ostatnio jak wyrzucało płyn i na chwilę obecną jest susza w wężyku a w chłodnicy ile było przed jazdą tyle i po jeździe zostało:). Nie mówię już "hop" ale jest puki co fantastycznie! :D. Uszczelki oem Honda, dziś doszedł pełen zestaw więc jest na przyszłość. Doszedł z małymi niespodziankami bo na poczcie dali mi pudełko o wadze ok 2 kg i wielkości 15x15x20 cm i aż ciepło mi się zrobiło bo byłem dosłownie pewien, że pierwszy raz okaże się, że w paczce jest cegła. Szybko otworzyłem w samochodzie a tu jakiś wałek, coś do skutera czy coś. Po chwili sprawdzam adres a tu nie moja paczka i wychodzę z samochodu a tu listonosz już do mnie biegnie i przeprasza :wink:

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: MAJKUSS » śr, 29 paź 2014, 18:59

Oj i się porobiło:)) Padła 5, nie ukrywam, że jeździłem sporo i na wysokich biegach, nie raz zdarzało się wrzucić na wysokich obrotach bez odejmowania manetki 5 i bez sprzęgła ale dziś nagle zamiast 5 jest luz, jak małe obroty spokojne to ciągnie, lekko więcej gazu i wyskakuje i tak załapuje. Więc tu pytanie, co przy takim defekcie wymieniać, tryb wodzik i programator? Proszę o rady.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kiedy wymiana CRF 450?

Post autor: Majster128 » śr, 29 paź 2014, 19:06

Nie dostaniesz żadnych rad. Skrzynię trzeba rozebrać i zweryfikować. Przed rozbiórką szkoda klawiatury na gdybanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”