KTM 125 sx biały szlam, osad w odmie zaworu wydechowego

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM 125 sx biały szlam, osad w odmie zaworu wydechowego

Post autor: mbartekx88 » śr, 18 cze 2014, 19:09

Witajcie.

KTM 125 sx 2008. W motocyklu został wykonany kapitalny remont silnika po pierwszym odpaleniu pojawiła się biała gęsta ciecz w rurce odmy zaworu wydechowego. Po rozgrzaniu motocykl kopci na biało jak zwykły dwusuw mieszanka 1:35 nie sądzę żeby spalał płyn chłodniczy ponieważ po jeździe próbnej nie stwierdziłem ubytku płynu chłodniczego, a jeżeli taki wystąpił to w bardzo małej ilości (zalałem delikatnie ponad żeberka w chłodnicy i lustro cieczy dalej zasłania żeberka). Oringi jak i uszczelka pod głowicą z zestawu athena. Z odmy wydostaje się trochę spalin, ale chyba jest to normalne zjawisko. Nie wiem czy w ogóle nazywa się to odmą - jak coś to mnie poprawcie. Przed remontem miałem wężyk w oplocie więc nie wiem czy ten szlam był. Może jest to normalne zjawisko i bez potrzeby panikuję ale wolę się upewnić zanim zniszczę "nowy silnik". Jak najszybciej na dniach jak będę miał trochę wolnego czasu to zdejmę flansze od zębatek zaworu wydechowego i zobaczę co tam się dzieje. Chyba niemożliwe żeby aż taka ilość wody z powietrza się skraplała i została wydmuchana przez ten wężyk ? Dodam jeszcze, że mieszanka troszkę za bogato jest ustawiona, ale chyba nie ma to nic do tego.

Czy ten szlam jest normalny, a jeśli nie to co rozbierać, żeby znaleźć przyczynę ?

Ps. Teraz nie będę miał dostępu do komputera (długi weekend) jednak spróbuję na posty odpowiadać z komórki przy użyciu zwykłej przeglądarki opera mobile.








pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 sx biały szlam, osad w odmie zaworu wydechowego

Post autor: pt77 » śr, 25 cze 2014, 09:28

Witam. Jak nie bierze płynu to nie ma obaw. Biały osad to z wilgoci się bierze. Odpalisz po zimnej nocce to potrafi powstać rosa, która w połączeniu z oparami oleju daje taki efekt. Sam w moich motcyklach miałem to samo, czyli szlam w rurce odpowietrznika i też przydymianie z tej rurki to rzecz normalna.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM 125 sx biały szlam, osad w odmie zaworu wydechowego

Post autor: robsztix » śr, 25 cze 2014, 09:41

Tak jak kolega napisal wyzej taka ilosc, to raczej normalna sprawa, pilnuj plyn, jesli nie ubywa, to nic z tym nie musisz robic.

Autor tematu
mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 sx biały szlam, osad w odmie zaworu wydechowego

Post autor: mbartekx88 » śr, 25 cze 2014, 21:01

Dzięki za odpowiedź pt77.

Prawdopodobnie jest tak jak mówisz to woda z powietrza się skrapla i osiada na przewodzie. W zaworze wydechowym czysto, żadnych białych szlamów nie ma tylko w tej rurce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”