Honda CR 125 2001 - wyciek?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
PMO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 9 mar 2014, 21:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: PMO » śr, 28 maja 2014, 20:05

Witam. Brat kupił kilka tygodni temu CR na tulei (była robiona w motor tech). Ogólnie motor rzekomo po remoncie 15mth. Wcześniej nie spotkałem się z tym zaraz po zakupie, wszystko było OK, ale ogólne problemy polegają na tym, że:

- Na wolnych obrotach gaśnie i ogólnie ma mały problem w wejście w obroty, jak już załapie, to śmiga pięknie zaś np. jadę, puszczę gaz na chwile, to już go łapie do zgaśnięcia i trzeba podtrzymywać manetką obroty. Czego to może być wina? Chciałem jakoś gaźnik spróbować wyregulować (z mechanikiem samochodowym) ale nie mogłem znaleźć śrubki od tego.

- Kolejna opcja dosyć dziwna, to wyciek spod śrub (na cylindrze?) Wcześniej tego nie widziałem, ale ogólnie brat dał bardzo bogatą mieszankę i aż tłumikiem rzygał olejem, to moze być tego przyczyna?


Proszę o porady, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: Majster128 » śr, 28 maja 2014, 20:23

1. Może wymagać regulacji gaźnika, bądź nie działa zawór wydechowy.
2. Upewnij się co do szczelności połączenia dyfuzora z cylindrem.

gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: gouder » czw, 29 maja 2014, 10:41

Witaj, z tego co widzę pod nakrętką z której cieknie jest zwykła stalowa podkładka- jeśli tak to wymień na miedzianą- nie będzie ciekło. Jak bogatą tą mieszankę robi? niech znowu nie przesadza 1:40 to wg. mnie max, nawet 1:50 tylko dobry olej, wiadomo najlepiej full syntetyk ale pewnie różnicy między nim a pół syntetykiem nie zauważysz. Jeśli będzie przymulał moto czyli jeździł w dolnych obrotach często nie przepala oleju czego efektem są takie wycieki na nieszczelnościach przy zaworze, dyfuzorze czy końcu tłumika.

Autor tematu
PMO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 9 mar 2014, 21:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: PMO » czw, 29 maja 2014, 13:20

Witam, dziękuję z góry za pomoc, panowie.
Sprawy wyglądają tak, że co do pierwszego problemu, to chyba będzie z gaźnikiem coś nie tak. Tak jak Majster powiedział.

Drugi problem, to właśnie będzie nieszczelny dyfuzor połączony z cylindrem. Skąd ta diagnoza? Teraz skojarzyłem fakty, że właśnie dziwnie dym się ulatniał od strony cylindra, a dyfuzora co było dziwne.

Dzięki jeszcze raz, zdam jeszcze relacje za jakiś czas, czy pomogło.
Mieszanka, która lał brat, to na 5 litrów 150ml full syntetyka oleju Mobil.

Tuxkiller
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: czw, 18 maja 2006, 19:16
Motocykl: CR250 '99
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: Tuxkiller » sob, 12 lip 2014, 13:29

Gaśnie Ci na wolnych, bo nie trzyma kompresji, tak się sprawdza między innymi zużycie zużycie tłoka/cylindra (im większy luz tym gorsza kompresja), a kompresji nie trzyma, bo ktoś dokręcał głowicę na oko. Zrobił to za słabo, jak widać...

Proponuję:
1. Ściągnąć serwisówkę
2. Nową uszczelkę kupić
2. Dokręcić głowicę na krzyż z siłą wg. serwisówki (nawet odrobinę więcej, wiadomo, motocykl swoje lata ma) za pomocą klucza dynamometrycznego.


Możliwe również że gdzieś się uszczelka podwineła przy zakładaniu głowicy, nie mniej jednak - nowa uszczelka. Chyba, że głowica jest źle spasowana...

A najlepiej ściągnij głowicę i obejrzyj ją dokładnie... może jakieś pęknięcie ma ? Różnie bywa.

seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: seba yamaha yz » sob, 12 lip 2014, 21:53

Takk jakk majster napisal mozliwe ze wine ma zawor wydechowy ale pytanie czy wogole on tam jest, bywaly przypadki ze wogole go nie bylo lub dzwignia aterujaca otwarciem byla urwana

Autor tematu
PMO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 9 mar 2014, 21:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: PMO » ndz, 13 lip 2014, 12:21

Sprawa rozwiązana, co się okazało, że uszczelka była dupna pod głowicą + pierścien na tłoku uszkodzony. :) Dzięki wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
michał-marcin.cichosz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 31 maja 2016, 18:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2001 - wyciek?

Post autor: michał-marcin.cichosz » wt, 31 maja 2016, 18:43

]WITAM serdecznie mam problem z hondą cr 125 rok 2001 2 tygodnie temu kupiłem ją działała jak igła a po tygodniu wbijam bieg z 1 na 2 i później redukowałem a przy nóscę od biegów leci olej z silnika i się u paru kumpli się pytałem a oni nie wiedzą ! CZEGO TO MOŻE BYĆ WINA ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”