Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Post autor: ForestRider » czw, 3 kwie 2014, 20:09

Witam. Od ubiegłego roku borykam się z dziwnym przerywaniem zaczynającym się mniej więcej w połowie zakresu obrotów/na granicy otwarcia zaworu. Przerywanie można porównać do odcinania zapłonu guzikiem, jeśli nie odpuszczę gazu to tak bd cały czas. Po ujęciu i dodaniu gazu jest ok. Przerywanie nie występuje cały czas, głównie przy dużych nierównościach czy też po przejeździe przez opony jak od nich odjeżdżam to przerywa. Nie wiem czy to jakaś schiza już ale wydaje mi sie że gdy jest zimniej to chodzi lepiej, nie ma tego przerywania. Problem zaczął się w okolicach czerwca zeszłego roku, na jesień się uspokoiło, teraz też pierwsze jazdy na początku marca były w porządku(gaźnik dostrojony dzisiaj do aktualnych temp. +15, myślałem że to jest powodem poprzednia dysza była dla temp. -7 do 5). Z rzeczy które sprawdziłem/wymieniłem została mi tylko chyba uszczelka między karterami(lewe powietrze). Potrzebna burza mózgów lub ktoś może miał taki przypadek. Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Post autor: robsztix » czw, 3 kwie 2014, 20:45

Dokladne czyszczenie i ponowna regulacja gaznika powinna zalatwic sprawe, skoro wplyw na ta przypadlosc ma temperatura powietrza.

Nemezis5pl
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pn, 26 mar 2007, 10:00
Motocykl: XR 600r, HH900
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Siemiatycze
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Post autor: Nemezis5pl » czw, 3 kwie 2014, 22:05

Dodatkowo sprawdź czy masz odpowiednią świecę. Dla pewności bym jeszcze sprawdził kable czy coś nie przetarte i przypadkiem nie ma przebicia do masy.
Motocross->trochę luzu w tym sztywnym świecie

Autor tematu
ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Post autor: ForestRider » ndz, 6 lip 2014, 22:36

Witam. Problem nadal nie rozwiązany. Postanowiłem napisać bo dzisiaj to już normalnie komar lepiej by jeździł. Jak wiecie dzisiaj było ok 30 stopni może ponad i Honda przerywała już masakrycznie, w porównaniu do tego co było na wiosnę (od 6 kwietnia przez 10 tyg nie latałem) ale teraz jestem pewien że wpływ na to ma temperatura. Co to ulicha może być? Dodam że mam zdemontowane blachy na wale i tak teraz skojarzyłem że zdemontowałem je jesienią 2012 roku(czyli już zimno) problem zaczął się w ok czerwca 2013 można wiązać to przerywanie z brakiem tych blach? Bo jedyne czego nie zmieniałem/sprawdzałem to te blachy na wale i uszczelka pomiędzy karterami. Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

Autor tematu
ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Post autor: ForestRider » pn, 25 sie 2014, 20:21

Witam. Problem rozwiązany ale aż wstyd się przyznać :axe: Mianowicie winna była membrana, nie wiem sprawdzałem ją w tamtym sezonie (bo wtedy zaczęły się problemy) i nie kojarzę, żeby odstawała ale pamiętam, że odwróciłem listki tak czy siak źle ją oceniłem. Kupiłem arkusze polini i dociąłem. Także śmiało można ściągać blachy z wału w cr :D Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Post autor: Majster128 » pn, 25 sie 2014, 22:01

Dlaczego chcesz ściągać blachy z wału?

Autor tematu
ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Przerywająca Honda Cr 125 2003r.

Post autor: ForestRider » pn, 25 sie 2014, 22:17

Znaczy ja je już mam dawno ściągnięte tylko myślałem, że to ich brak powoduje to przerywanie(pisałem o tym w poprzednim poście). Zdanie "Także śmiało można ściągać blachy z wału w cr :D" odnosi się do tego właśnie.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”