Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
jamor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 19 kwie 2012, 08:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: jamor » ndz, 13 maja 2012, 19:42

Panowie, po całym dniu prób kucam i sie chyba poddam. zdejmowałem głowice, sprawdzałem tłok. wymieniłem zawory ssace. załozyłem ponownie głowice i zaczeły sie schodki. znaki na wale w okienku po prawej stronie - ustawiłem tak jak pisze ksiazka. nastepnie załozyłem wałek, ustawiłem tak aby znaki były zgodnie z poziomem gówy krawedzi głowicy. dociski wałka w tej pozycji cos na godz. 14.00, czyli nie podpierają zaworów. dokreciłem dociski wałka, luzy zaworowe ok.
recznie kopniakiem stopniowo naciskam. jeden obrót wału - ruch na zaworach bez problemu, drugi cykl obrotu wału i nastepuje kolizja zaworów wydechowych z tłokiem. zawody wydechowe otwierają sie w chwili wjazdu na szczyt tłoka. no to mowie, pewnie cos zle ustawiłem. i tak zdejmuje juz wałek 30 razy i kupa. Półtora obrotu wału i znów blokada z zaworami wydechowymi. czy na wałku podawczym rozrzadu z dołu jest mozliwosc aby łacuch wszedł na jakis inny cykl podawania łancucha ? nie cholera nie wiem czemu. mozliwe ze popełniam jakis podstawowy bład ale juz sie tak zamotałem sie nie wiem jaki. czy są jakies jakies inne znaki do ustawien ?

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: piotrgurski » pn, 14 maja 2012, 00:07

Jeżeli wał masz ustawiony jak piszesz z prawej strony to wałek ustawiasz w sposób taki że na zębatce wałka rozrządu są dwie kropki które muszą pokrywać się z krawędzią głowicy tej na której leży pokrywa zaworów. Krzywki zaworów ssących patrzą wtedy do góry w kierunku wieszaka głowicy (tak w skrócie). Pamiętaj że musisz wtedy mieć odkręcony napinacz łancucha oraz ważne jest to aby łańcuch na odcinku wał/wałek był naciągnięty, natomiast cały luz łańcucha był po stronie napinacza. Wtedy po założeniu napinacza rozrząd się nie przestawi.
Zdarzyło mi się też raz kiedyś że łańcuch spadł mi z zębatki na wale i też walczyłem ale zorientowałem się w miarę szybko i było ok. Trochę namęczyłem się aż wskoczył z powrotem na wał ale nie trzeba dekla ściągać.
Liczę że się uda pozdro.
ADV/Adventure

mlody11132
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 154
Rejestracja: ndz, 5 cze 2011, 22:49
Motocykl: Husqvarna cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: mlody11132 » pn, 14 maja 2012, 07:13

prawy punkt na magnecie,czyli tłok w górnym martwym punkcie(sprawdz czy tak jest) znaki na wałku równo krawedzią głowicy,krzywki odchylone do tyłu,i musi chodzic.powodzenia
TŁOK CRF 250 475ZŁ I KAZDA INNA CZESC DO WSZYSTKIEGO !!TANIE CZESCI!!!WYSYŁKA!!.kuba wykona.wszelkiego rodzaju remonty,wymiany rozrzadu,oleju,ustawi zawory,generalne remonty silników motocross i qadów..kontakt.gg:268486.
telefon:724041234

Autor tematu
jamor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 19 kwie 2012, 08:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: jamor » pn, 14 maja 2012, 07:37

Fifi pisze:Jeżeli wał masz ustawiony jak piszesz z prawej strony to wałek ustawiasz w sposób taki że na zębatce wałka rozrządu są dwie kropki które muszą pokrywać się z krawędzią głowicy tej na której leży pokrywa zaworów. Krzywki zaworów ssących patrzą wtedy do góry w kierunku wieszaka głowicy (tak w skrócie). Pamiętaj że musisz wtedy mieć odkręcony napinacz łancucha oraz ważne jest to aby łańcuch na odcinku wał/wałek był naciągnięty, natomiast cały luz łańcucha był po stronie napinacza. Wtedy po założeniu napinacza rozrząd się nie przestawi.
Zdarzyło mi się też raz kiedyś że łańcuch spadł mi z zębatki na wale i też walczyłem ale zorientowałem się w miarę szybko i było ok. Trochę namęczyłem się aż wskoczył z powrotem na wał ale nie trzeba dekla ściągać.
Liczę że się uda pozdro.
No własnie, wystarczyło wziaźć dobrą latarke. Łancuch zsunął się z dolnej zębatki, tylko krawędzią wchodził na zęby i dtalego takie cuda mi wychodziły. Dziękuje i pozdrawiam

Filip_CK
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 284
Rejestracja: pn, 5 lis 2007, 18:38
Motocykl: KXF 250 2011
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: Filip_CK » czw, 3 sty 2013, 21:19

Witam, może mi ktos odpowiedziec czy da sie w jakis sposób wymienic oba łozyska na wałku rozrzadu w crf ? jest tak to prosze o podpowiedz...
Albo kto jest w stanie to zrobic?
KTM for life

www.promobile.pl

mlody11132
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 154
Rejestracja: ndz, 5 cze 2011, 22:49
Motocykl: Husqvarna cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: mlody11132 » czw, 3 sty 2013, 21:24

Jeśli się nie mylę to trzeba wyprasować zębatkę rozrządu z wałka,ale pewien nie jestem,nie pamiętam.
TŁOK CRF 250 475ZŁ I KAZDA INNA CZESC DO WSZYSTKIEGO !!TANIE CZESCI!!!WYSYŁKA!!.kuba wykona.wszelkiego rodzaju remonty,wymiany rozrzadu,oleju,ustawi zawory,generalne remonty silników motocross i qadów..kontakt.gg:268486.
telefon:724041234

Filip_CK
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 284
Rejestracja: pn, 5 lis 2007, 18:38
Motocykl: KXF 250 2011
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: Filip_CK » czw, 3 sty 2013, 21:34

Dokładnie tak jak mówisz ale kto jest w stanie to zrobic ...
ponieważ to jedno łozysko można normalnie zdjąć i zmienic natomiast za to drugie nie wiem jak sie zabrac;/
KTM for life

www.promobile.pl

mlody11132
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 154
Rejestracja: ndz, 5 cze 2011, 22:49
Motocykl: Husqvarna cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: mlody11132 » czw, 3 sty 2013, 21:41

Każdy warsztat samochodowy który ma prasę,robiłem sobie to jak miałem kxf z przestawionym wałkiem względem zębatki.porostu wypracować,ściągnąć łożysko i wprasować.ten sam zabieg co z łożyskiem walu od strony rozrządu.powodzenia;)
Ostatnio zmieniony czw, 3 sty 2013, 21:56 przez mlody11132, łącznie zmieniany 1 raz.
TŁOK CRF 250 475ZŁ I KAZDA INNA CZESC DO WSZYSTKIEGO !!TANIE CZESCI!!!WYSYŁKA!!.kuba wykona.wszelkiego rodzaju remonty,wymiany rozrzadu,oleju,ustawi zawory,generalne remonty silników motocross i qadów..kontakt.gg:268486.
telefon:724041234

Filip_CK
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 284
Rejestracja: pn, 5 lis 2007, 18:38
Motocykl: KXF 250 2011
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: Filip_CK » czw, 3 sty 2013, 21:44

Ale żeby nie uszkodzili wałka rozrzadu składajac spowrotem ponieważ to nie sa tanie rzeczy;/
KTM for life

www.promobile.pl

mlody11132
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 154
Rejestracja: ndz, 5 cze 2011, 22:49
Motocykl: Husqvarna cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: mlody11132 » czw, 3 sty 2013, 21:48

600zł nowy :P jak coś to u mnie dostaniesz,nie no żarcik,mam nadzieje ze nie będziesz potrzebował,najlepiej jak byś miał znajomego mechanika sprawdzonego tak jak ja.ciężko uszkodzić ale trzeba wiedzieć jak ustawić,zrobią ci to tez tam gdzie np zmieniają korbowody,itp.
TŁOK CRF 250 475ZŁ I KAZDA INNA CZESC DO WSZYSTKIEGO !!TANIE CZESCI!!!WYSYŁKA!!.kuba wykona.wszelkiego rodzaju remonty,wymiany rozrzadu,oleju,ustawi zawory,generalne remonty silników motocross i qadów..kontakt.gg:268486.
telefon:724041234

Sid
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pt, 2 sie 2013, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: Sid » pt, 21 mar 2014, 11:07

Odświeżam! Mam przestawioną zębatkę na wałku :( (crf250r 07r). Co robić? Po swojemu gdy ustawię, motor odpala, jeździ lecz strzela i gaśnie. W dodatku mam metaliczne szumy w górnej części silnika. Nowy cylek, tłok, głowica po remoncie.

piotrasss87
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 19:47
Motocykl: CRF250R 09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ustawienie wałka rozrzadu CRF 250

Post autor: piotrasss87 » pt, 21 mar 2014, 22:05

Włorzyć nowy wałek albo oddać w dobre ręce do zdjecia koła zębatego i wprasowania na nowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”