Miekki przedni hamulec

Pytania dotyczące serwisowania zawieszenia
Autor tematu
magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Miekki przedni hamulec

Post autor: magi » czw, 3 mar 2011, 14:04

Witam mam pytanko a mianowicie moj przedni hamulec nie hamuje tak jak powinien klocki sa w 80% dobre tarcza tez,wszytsko odpowietrzone wiec co moze byc tego przyczyna??Dodam,ze jeszcze w tamtym sezonie bylo wszystko ok.Moze jest za duzo plynu w ukladzie hamulcowym, bo nie widze "oczka"w okienku zbiorniczka.Za wszystkie porady dzieki z gory...

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: Czepek » czw, 3 mar 2011, 14:23

Zapowietrzony na 100% jak widzisz oczka.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: Majster128 » czw, 3 mar 2011, 17:41

Czepek pisze:Zapowietrzony na 100% jak widzisz oczka.
Czepek,a wiesz o jakim oczku mowa? Bo ja nie.

magi w jaki sposób odpowietrzałeś układ hamulcowy?

Awatar użytkownika
marcin4
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 16 gru 2007, 09:08
Motocykl: KTM SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: marcin4 » czw, 3 mar 2011, 17:54

Może być zapowietrzony ale powodów miękigo hamulca może być kilka. Najpierw spróbuj odpowietrzyć , jesli to nic nie zadziała możliwe że przyczyna leży w pompce hamulca(często się to zdarza) musisz wymienić zestaw naprawczy do pompki hamulcowej
, psują się uszczelniacze lub też sam tłoczek i jest wtedy mięki lub jego siła nie jest dobra.
Koszt tego zestawu do yamahy to gdzies 110 zł.

Achtung
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: wt, 18 sty 2011, 16:37
Motocykl: Seta. Honda.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: na południe od Lublina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: Achtung » czw, 3 mar 2011, 18:11

przewód hamulcowy również mógł się rozwarstwić.
brak rozrządu
brak problemów
:)

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: Reniek » czw, 3 mar 2011, 18:17

Przyjacielu zrób tak i nie kombinuj :
Zdemontuj cały układ hamulcowy mocowanie + zbiorniczek przewód + zacisk z ramy motocykla ale nie rozczepiaj jednego od drugiego po prostu niech nie bedzie przy moto, spuść odpowietrznikiem + okręć przewód przy zacisku i spusć cały płyn WSZYSTKO CO MASZ W CAŁYM PRZEWODZIE ,ZBIORNICZKU pod sprężarkę i przedmuchaj DOKŁADNIE gdy to zrobisz dokładnie na spokojnie bez pośpiechu zalej nowym płynem powoli dolewaj aż wszystko dojdzie do zacisku (wypłynie)(do tłoczka) i aż wyleci odpowietrznikiem.
W miedzy czasie gdy bd tak dolewać do zbiorniczka ODTŁUŚĆ TARCZE HAMULCOWĄ I PRZETRZYJ KLOCKI bo być może gdy odpowietrzałeś nie zabezpieczyłeś tarczy ani klocków ....

Gdy juz wszystko zalejesz zakręć górną przykrywkę do zbiorniczka i( odpowietrznik ) <-- (o ile dobrze to fachowo nazywam)
tam bodajże jest na 8 klucz rób oczkowym nie plaskim by nie obrobić i pryśnij WD 40 tłoczek może gdzieś go przytrzymalo , gdy zamkniesz góre i dół przykręć wszystko do ramy i od nowa odpowietrzaj

o-zabezpiecz szmatką tarcze
1- odkręć znów zbiorniczek
2-naciśnij kilka razy powoli hamulec(klamkę) trzymaj i jednocześnie niech ktos poluzuje odpowietrznik by płyn uciekl + powietrze
3-zakreć odpowietrznik
4-puść klamke hamulca i znow naciskaj kilka razy
5-trzymaj kznow hamulec i niech ktos odkreci i zakreci i znow pusc klamke i naciskaj i tak kilka razy
6 zrób tą sama czynnosć naciskania odkrecenia zakręć i znow naciskaj az stwardnieje to musi pomóc jeśli to nie pomoże to nowy zestaw naprawczy.


Pozdrawiam
3-

Autor tematu
magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: magi » czw, 3 mar 2011, 18:25

Wilekie dzieki koledzy tak tez zrobie,a co do odtluszczania tarczy i klockow to wystarczy przemyc je benzyna tak??

rafalsnt
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: pt, 30 sty 2009, 17:25
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: rafalsnt » czw, 3 mar 2011, 19:15

Benzyna ekstrakcyjna wystarczy. Zobacz czy klocki nie są przypalone jak tak to papier 80 w ruch tylko nie zjedź do blachy ;)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: amator » sob, 5 mar 2011, 22:26

magi pisze:Witam mam pytanko a mianowicie moj przedni hamulec nie hamuje tak jak powinien klocki sa w 80% dobre tarcza tez,wszytsko odpowietrzone wiec co moze byc tego przyczyna??Dodam,ze jeszcze w tamtym sezonie bylo wszystko ok.Moze jest za duzo plynu w ukladzie hamulcowym, bo nie widze "oczka"w okienku zbiorniczka.Za wszystkie porady dzieki z gory...
Moim zdaniem powody miękkiego hamulca mogą być 3
w kolejności:
1 Zapowietrzenie układu a raczej klocki i tarcza sie kończą i zabrakło już płynu w pompce
2 Skrzywiona tarcza hamulcowa
3 Tanie , kiepskie klocki hamulcowe.
oraz kilka innych wymienianych przez kolegów jak np. rozwarstwienie przewodu
Ad.1 odkręc pokrywę pompki i sprawdz ilość płynu , odpowietrz jak pisali wyżej, podaj grubość materiału ciernego na klockach, podaj grubość tarczy hamulcowej w środku ścieżki hamowania
Ad.2 Postaw moto na stołku, pokręcajac przednim kołem sprawdź czy tarcza nie ma bicie bocznego , liczy sie każdy milimetr. Dotyczy również tarcz pływających. Zwróc uwagę czy kręcące sie koło nie ma miejsca w ktorym przystaje
Ad.3 wykręc klocki, podaj nazwę producenta, określ czy powierzchnia cierna jest metalowe czy zwykła jak dawniej azbestowa.

i jeszcze jedno pytanie:
A wymieniałes od zeszłego sezonu opone albo dętkę ? w przednim kole?
Uwaga!
Nawet przy cieknących goleniach teleskopów kiedy olej chlapie i ocieka na tarczę hamulcową Hamulec zawsze jest , nawet bez odtłuszczania

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: kamil250 » sob, 5 mar 2011, 23:09

magi pisze:Wilekie dzieki koledzy tak tez zrobie,a co do odtluszczania tarczy i klockow to wystarczy przemyć je benzyna tak??
zobacz sobie na motox garaż/porady - jest tam o zmianie płynu hamulcowego- płyn hamulcowy idzie bardzo łatwo zmyć zwykłą wodą a nie bęzyną.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Autor tematu
magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: magi » ndz, 6 mar 2011, 10:07

Dzieki za pomoc teraz powiem co i jak.W zime smigalem na kolcach potem zmieniali mi opone na wulkanizacji i musieli skrzywic lekko tarcze bo w jednym punkcie koło sie gorzej kreci,wiec tarcza na pewno jest lekko walnieta i tu rodzi sie pytanko jak ja wyprostowac(plywajaca).Klocki sa dosc dobrej firmy takiej jak mialem zawsze czyli delta breaking albo ebc juz nie pamietam szczerze mowiac ale smigam tylko na tych klockach i zawsze hamowal w miejscu,a teraz jest z tym problem.Tarcza jest w dosc dobrym stanie,niedawno ja mierzylem i nie odbiega za wiele od serwisowych wymiarow.Klocki 70-80%,wiec praktycznie nowki.Sprawdze jak jest z jego odpowietrzeniem i zrobie tak jak mowicie.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Miekki przedni hamulec

Post autor: Czepek » czw, 17 mar 2011, 20:11

Witam.
Mam problem - > Miękki przedni hamulec. Wszystko było dobrze na starych klockach (ok 2mm okładzin), no ale kupiłem nowe, zmieniłem - nie ma twardości. Rozebrałem na części pierwsze, zmieniłem uszczelniacze tłoczków, dziś składam- to samo. Nie mam już sił, hamulec odpowietrzany na milion sposobów, xxx razy. No nic - myślę sobie(bo tak tu wyczytałem), że może klocki do bani, no to założyłem stare- dupa, to samo.
Jak przewód bez zacisku 'wisi' to kapie z niego płyn, gdy nacisnę hebel to leci strumyk, więc przewód raczej czysty. Hebel jako taki jest, ale miękki jak... no właśnie :mrgreen:
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.


Ps. Tarcza prosta- próbowałem nawet odpowietrzać na kawałku blachy, żeby było na 100% wiadomo czy to wina tarczy.
Ps2. Co do klocków stare to Delta, a nowe nawet nie wiem, kupowałem od motocyklecross, jakieś Brenda czy coś w tym stylu.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”